Cotele de pe piața de goluri peste linia corectă bat cota de închidere?
Semnalele noastre de valoare acoperă doar 1X2. Înainte să afișăm vreodată un semnal la peste/sub sau la „ambele marchează”, acest experiment măsoară dacă astfel de cote bat cota de închidere fără marjă a Pinnacle. Semnalele sunt înregistrate când sunt găsite și listate aici doar după începerea meciului; nu se mizează nimic.
Provizoriu, la 3 nov. 2026: 19 semnale cu o cotă de închidere din 19 după începerea meciului (acoperire 100%). CLV mediu față de închiderea fără marjă: +2.99% (interval afișat de la 30 de semnale). Decizie la 300 semnale cu o cotă de închidere sau la 31 mar. 2027, oricare survine prima.
Cifrele de până acum
| Semnale după începerea meciului | 19 |
| Semnale în așteptarea începerii meciului (nu se afișează) | 0 |
| Decontat | 19 |
| Cu o cotă de închidere (spre 300) | 19 / 300 |
| CLV mediu vs cota de închidere fără marjă | +2.99% |
| CLV la următoarea citire a aceleiași case de pariuri (cotă dispărută la acea citire: 16%) | -1.62% (n=16) |
| Randament cu miză fixă | afișat de la 100 de semnale decontate |
Semnale după începerea meciului
| Meci | Selecție | Casă de pariuri | Cota semnalului | Corect la semnal | Următoarea citire | Închidere corectă | CLV | Rezultat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Newcastle – Everton · Premier League | Sub 2.5 | LeoVegas (SE) | 2.28 | 2.15 | 2.20 | 2.17 | +5.2% | în așteptare |
| Barcelona – Alaves · La Liga | Peste 3.5 | 1xBet | 1.68 | 1.60 | 1.68 | 1.53 | +9.6% | câștigat |
| FC Augsburg – SC Freiburg · Bundesliga | Sub 2.5 | Coolbet | 2.74 | 2.57 | 2.49 | 2.67 | +2.7% | pierdut |
| SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart · DFB Pokal | Peste 3.5 | LeoVegas (SE) | 2.15 | 2.02 | 2.02 | 2.04 | +5.5% | pierdut |
| FC Thun – FC Lugano · Swiss Super League | Peste 3.5 | Unibet (NL) | 2.10 | 2.00 | 2.10 | 2.13 | -1.3% | câștigat |
| Atletico Madrid – Deportivo La Coruna · La Liga | Peste 2.5 | 1xBet | 1.65 | 1.56 | nu a fost observat din nou | 1.51 | +9.0% | pierdut |
| Chongqing Tongliang Long – Qingdao Jonoon · China Super League | Sub 2.5 | Unibet (NL) | 2.43 | 2.27 | 2.23 | 3.13 | -22.4% | câștigat |
| Al-Ettifaq – Al-Ittihad FC · Saudi Pro League | Sub 3.5 | Unibet (NL) | 1.64 | 1.53 | 1.53 | 1.49 | +10.3% | pierdut |
| Al-Fayha – Al-Ahli Jeddah · Saudi Pro League | Sub 3.5 | Unibet (NL) | 1.54 | 1.46 | nu a fost observat din nou | 1.45 | +6.5% | pierdut |
| Sporting Kansas City – Real Salt Lake · MLS | Sub 3.5 | 1xBet | 1.83 | 1.73 | 1.83 | 1.73 | +5.9% | pierdut |
| Inter Turku – AC Oulu · Veikkausliiga | Peste 2.5 | Coolbet | 1.95 | 1.84 | 1.95 | 1.85 | +5.7% | câștigat |
| Stockport County – Bromley · League One | Peste 3.5 | LeoVegas (SE) | 2.08 | 1.95 | 2.08 | 2.07 | +0.6% | pierdut |
| Real Sociedad II – Almeria · Segunda Division | Sub 3.5 | 1xBet | 1.61 | 1.53 | nu a fost observat din nou | 1.52 | +6.0% | pierdut |
| Celta Vigo – Juventus · UEFA Europa League | Sub 2.5 | Coolbet | 1.70 | 1.61 | 1.70 | 1.67 | +1.9% | pierdut |
| Bournemouth – Sturm Graz · UEFA Europa League | Peste 3.5 | Coolbet | 1.98 | 1.88 | 1.87 | 1.99 | -0.5% | pierdut |
| Sparta Praha – Lillestrom · UEFA Europa League | Peste 3.5 | Coolbet | 2.18 | 2.03 | 1.99 | 2.14 | +1.8% | pierdut |
| DC United – New York Red Bulls · MLS | Sub 3.5 | 1xBet | 1.87 | 1.77 | 1.80 | 1.76 | +6.5% | câștigat |
| Galatasaray – Barcelona · UEFA Champions League | Peste 4.5 | 1xBet | 2.36 | 2.20 | 2.25 | 2.43 | -2.8% | câștigat |
| Arsenal – Lille · UEFA Champions League | Sub 3.5 | 1xBet | 1.73 | 1.60 | 1.65 | 1.62 | +6.5% | câștigat |
Pe piață, diferență și casă de pariuri (cu o cotă de închidere)
| Over/under | n=19 | +3.0% |
| Ambele echipe marchează | n=0 | — |
| Diferență 5–8% | n=19 | +3.0% |
| Diferență 8–12% | n=0 | — |
| 1xBet | n=7 | +5.8% |
| Coolbet | n=5 | +2.3% |
| Unibet (NL) | n=4 | -1.7% |
| LeoVegas (SE) | n=3 | +3.7% |
Regulile înghețate
- T0 = 9 oct. 2026, 19:06 UTC; semnalele se numără doar de atunci.
- Piețe: over/under pe linii cu jumătate de gol și ambele echipe marchează; Cupa Mondială și Nations League sunt excluse.
- Cinci citiri per meci de la the-odds-api (regiunea UE): la aproximativ 6 h, 3 h, 90 min și 45 min înainte de start, plus o citire cu 3–15 min înainte de start.
- Preț corect: Pinnacle pe aceeași linie în aceeași citire, cu marja eliminată, piața actualizată cu cel mult 90 de minute mai devreme.
- Semnal: o piață de la o casă de pariuri obișnuită actualizată cu cel mult 60 de minute mai devreme, preț de cel mult 3.50, cu 5% până la 12% peste prețul corect; exchange-urile și casele de pariuri doar din UK sunt excluse (lista înghețată la înregistrare).
- Un singur semnal pe meci: prima citire eligibilă, cea mai mare diferență.
- CLV (valoarea față de cota de închidere) față de cota de închidere fără marjă a lui Pinnacle: actualizat după semnal și citit în ultimele 30 de minute înainte de start. Decizie pe primele 300 de semnale cu o cota de închidere, sau pe semnalele detectate până la 31 mar 2027.
Specificație înghețată (SHA-256 fcc30e8b5f02a236…) → · Dovadă OpenTimestamps (.ots)
TIPS-EXP-006: semnale de valoare la cote de casă de pariuri obișnuită → · Metodologie → · Jurnal de corecții →