Statarea, auditată față de cota de închidere
Sub cota de închidere Pe scurt: cele mai bune cote pentru pronosticurile lui Statarea, când le-am citit, au fost în medie cu 2.05% sub prețul corect de închidere.
La 2 nov. 2026, Statarea are 1,699 pronosticuri decontate pe meciurile pe care le cotăm. Dintre cele 1,540 care au fost câștigate sau pierdute la o cotă de casă de pariuri înregistrată când le-am citit, 52.8% au fost corecte, față de 52.0% necesar pentru pragul de rentabilitate la acele cote. Rentabilitatea la miză fixă la cotele înregistrate: +1.0% pe 1,540 pronosticuri cotate. CLV (valoarea față de cota de închidere): -2.05% (interval 95% -2.41% până la -1.69%, 1,444 pronosticuri). Intervalul este sub zero: cel mai bun preț disponibil când le-am citit a fost mai slab decât prețul corect de închidere, deci în medie aceste pronosticuri au costat mai mult decât valorau. CLV (valoarea față de cota de închidere) se stabilizează mult mai repede decât procentul de reușită sau randamentul, așa că îl folosim ca referință: un procent de reușită peste pragul de rentabilitate sau un randament pozitiv lângă un CLV sub zero reflectă cel mai probabil variația, nu un avantaj.
Statarea pronosticuri astăzi, verificate față de cota corectă
Măsurat pe piață
| Piață | CLV (interval 95%) | Rată de reușită | Prag de rentabilitate | ROI | Decontate | Citite | Pe meciurile noastre |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rezultat meci (1X2) | -2.05% [-2.41; -1.69] · n=1,444 | 52.8%n=1,540 | 52.0% | +1.0% | 1,699 | 4,235 | 1,970 |
Rata de reușită și pragul de rentabilitate folosesc pronosticurile câștigate sau pierdute la o cotă de casă de pariuri înregistrată când le-am citit (n sub rată; cele mai bune cote de la case obișnuite, fără exchange-uri). CLV este măsurat față de cota de închidere a Pinnacle pe aceeași selecție, fără marjă; intervalul de 95% apare din 30 pronosticuri, iar randamentul din 100 pronosticuri cotate.
Statarea pronosticuri astăzi, verificate față de cota corectă
Fiecare selecție este ceea ce arăta pagina publică a Statarea înainte de start: rezultatul meciului sau dublă șansă (1X, X2, 12) acolo unde nu a oferit un pronostic pe rezultatul meciului. Șansa corectă vine din cea mai ascuțită cota de piață de referință disponibilă acum, cu marja casei de pariuri eliminată. Acesta nu este un pariu.
Rezultatul Statarea până acum: Sub cota de închidere (1.699 alegeri decontate) · Toate site-urile măsurate, unul lângă altul, pe pagina de astăzi →
| Ora | Meci | Pronosticul lor | Șansa corectă acum | Cele mai bune cote | Site-uri măsurate |
|---|---|---|---|---|---|
| Albion FCDeportivo MaldonadoUruguay Primera Division | Deportivo Maldonado2 | 43%corect 2.35 | 2.27Dafabet | 2 din 3 site-uri aleg asta |
Ce înseamnă asta pentru tine
Statarea publică pronosticuri gratuite 1X2 cu probabilități pentru un interval foarte larg de ligi. Această amploare este atât atuul ei, cât și problema pentru verificare: o acuratețe mare afișată în titlu înseamnă de obicei că favoriții fac ceea ce fac favoriții și nu spune nimic despre dacă urmarea selecțiilor bate prețul plătit. Testul care contează este valoarea față de cota de închidere, măsurată prospectiv, exact ceea ce acumulează această pagină.
Cum măsurăm
Le citim zilnic paginile publice cu pronosticuri înainte de start. Pronosticurile lor pentru rezultatul meciului, pentru meciurile care mai sunt de jucat astăzi și mâine, sunt afișate pe această pagină pe măsură ce le citim, lângă cota corectă; după start publicăm doar cifre agregate. Fiecare pronostic este asociat unui meci pentru care calculăm cota, decontat pe rezultatul din 90 de minute, la cele mai bune cote ale casei de pariuri disponibile când l-am citit (bursele excluse) și comparat cu cota de închidere a lui Pinnacle pe aceeași selecție, fără marjă. Un pronostic citit după start nu contează.
Acoperire de la 15 sept. 2026: 4,235 pronosticuri citite pe toate piețele, 1,970 dintre ele pe meciurile pe care le cotăm, dintre care 1,699 sunt decontate și 3 încă în așteptare. De la 15 oct. 2026 căutăm și pronosticurile pe care nu le putem potrivi în lista de meciuri a furnizorului nostru de date pentru toate competițiile: dintre cele 918 căutate, 650 s-au dovedit a fi meciuri din competiții pe care nu le acoperim. Pagini citite în fiecare zi: statarea.com/predictions.
Metodologie completă → Sunt precise site-urile gratuite de pronosticuri la fotbal? Le măsurăm public → Ce este CLV (valoarea față de cota de închidere)? →
Întrebări frecvente
Este Statarea precis?
Răspunsul complet, cu data cifrelor, este în partea de sus a acestei pagini.
Câte dintre pronosticurile Statarea a verificat TipsAudit?
Din 15 sept. 2026 citim 4,235 pronosticuri publice de la Statarea. 1,970 sunt pentru meciuri pe care le calculăm: 1,699 decontate, 3 încă în așteptare, 221 citite după start (acestea nu contează) și 47 anulate sau fără rezultat utilizabil. Celelalte 2,265 nu sunt, sau încă nu sunt, asociate unui meci pe care îl calculăm. Din 15 oct. 2026 le căutăm și în lista de meciuri a furnizorului nostru de date pentru toate competițiile: dintre cele 918 verificate, 650 s-au dovedit a fi meciuri din competiții pe care nu le acoperim. Le citim zilnic paginile publice cu pronosticuri înainte de start; în afară de pronosticurile lor pentru rezultatul meciului, pentru meciurile care mai sunt de jucat astăzi și mâine, publicăm doar cifre agregate.
Care este CLV (valoarea față de cota de închidere) al lui Statarea?
Pe 1,444 pronosticuri cu o cota de închidere măsurabilă, CLV (valoarea față de cota de închidere) mediu al lui Statarea este -2.05% (interval 95% -2.41% până la -1.69%), măsurat față de prețul de închidere al lui Pinnacle pe aceeași selecție, cu marja eliminată. Intervalul este sub zero: cel mai bun preț disponibil când le-am citit a fost mai slab decât prețul corect de închidere, deci în medie aceste pronosticuri au costat mai mult decât valorau.
Pe ce piață este Statarea cel mai bun?
Doar o singură piață are suficiente pronosticuri cu o cotă de închidere măsurabilă pentru a fi evaluată, Rezultat meci (1X2): CLV (valoarea față de cota de închidere) -2.05% (interval 95% -2.41% până la -1.69%, 1444 pronosticuri). Intervalul este sub zero: cel mai bun preț disponibil când le-am citit a fost mai slab decât prețul corect de închidere, deci în medie aceste pronosticuri au costat mai mult decât valorau.
Drept la replică: dacă Statarea contestă o cifră de pe această pagină, scrieți-ne și vom publica răspunsul lângă ea.
Nu avem nicio afiliere cu Statarea sau cu vreo casă de pariuri, nu vindem selecții și ne măsurăm propriile pronosticuri în același mod.