Zulubet, auditată față de cota de închidere
Nu se distinge de piață Pe scurt: până acum, cotele pentru pronosticurile lui Zulubet nu pot fi deosebite de prețul corect de închidere.
La 2 nov. 2026, Zulubet are 256 pronosticuri decontate pe meciurile pe care le cotăm. Dintre cele 239 care au fost câștigate sau pierdute la o cotă de casă de pariuri înregistrată când le-am citit, 50.6% au fost corecte, față de 54.4% necesar pentru pragul de rentabilitate la acele cote. Rentabilitatea la miză fixă la cotele înregistrate: -9.2% pe 239 pronosticuri cotate. CLV (valoarea față de cota de închidere): +0.35% (interval 95% -0.56% până la +1.27%, 195 pronosticuri). Intervalul include zero, deci aceste pronosticuri nu pot fi încă diferențiate de piață.
Măsurat pe piață
| Piață | CLV (interval 95%) | Rată de reușită | Prag de rentabilitate | ROI | Decontate | Citite | Pe meciurile noastre |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rezultat meci (1X2) | +0.35% [-0.56; +1.27] · n=195 | 50.6%n=239 | 54.4% | -9.2% | 256 | 969 | 472 |
Rata de reușită și pragul de rentabilitate folosesc pronosticurile câștigate sau pierdute la o cotă de casă de pariuri înregistrată când le-am citit (n sub rată; cele mai bune cote de la case obișnuite, fără exchange-uri). CLV este măsurat față de cota de închidere a Pinnacle pe aceeași selecție, fără marjă; intervalul de 95% apare din 30 pronosticuri, iar randamentul din 100 pronosticuri cotate.
Zulubet pronosticuri astăzi, verificate față de cota corectă
Fiecare selecție este ceea ce arăta pagina publică a Zulubet înainte de start: rezultatul meciului sau dublă șansă (1X, X2, 12) acolo unde nu a oferit un pronostic pe rezultatul meciului. Șansa corectă vine din cea mai ascuțită cota de piață de referință disponibilă acum, cu marja casei de pariuri eliminată. Acesta nu este un pariu.
Rezultatul Zulubet până acum: Nu se distinge de piață (256 alegeri decontate) · Toate site-urile măsurate, unul lângă altul, pe pagina de astăzi →
Nu mai există acum pronosticuri Zulubet pentru rezultatul meciului (1X2 sau dublă șansă) de astăzi ori de mâine, pentru meciurile care mai sunt de jucat. Le citim paginile publice o dată pe zi, în jurul orei 07:10 UTC; un pronostic citit după start nu contează niciodată.
Ce înseamnă asta pentru tine
Publicarea probabilităților cere un test mai sever decât publicarea de ponturi. Un model care afirmă 70% ar trebui să fie corect cam în 70% din cazuri pe un număr mare de astfel de apeluri; dacă este corect mult mai rar, probabilitățile sunt doar decor. În timp, această pagină va arăta ambele lucruri: dacă selecțiile bat cota de închidere și dacă probabilitățile declarate sunt calibrate. Niciuna dintre întrebări nu poate fi răspunsă pe un eșantion mic, motiv pentru care numitorii sunt afișați mai sus.
Cum măsurăm
Le citim zilnic paginile publice cu pronosticuri înainte de start. Pronosticurile lor pentru rezultatul meciului, pentru meciurile care mai sunt de jucat astăzi și mâine, sunt afișate pe această pagină pe măsură ce le citim, lângă cota corectă; după start publicăm doar cifre agregate. Fiecare pronostic este asociat unui meci pentru care calculăm cota, decontat pe rezultatul din 90 de minute, la cele mai bune cote ale casei de pariuri disponibile când l-am citit (bursele excluse) și comparat cu cota de închidere a lui Pinnacle pe aceeași selecție, fără marjă. Un pronostic citit după start nu contează.
Acoperire de la 18 sept. 2026: 969 pronosticuri citite pe toate piețele, 472 dintre ele pe meciurile pe care le cotăm, dintre care 256 sunt decontate și 2 încă în așteptare. De la 15 oct. 2026 căutăm și pronosticurile pe care nu le putem potrivi în lista de meciuri a furnizorului nostru de date pentru toate competițiile: dintre cele 166 căutate, 154 s-au dovedit a fi meciuri din competiții pe care nu le acoperim. Pagini citite în fiecare zi: zulubet.com.
Metodologie completă → Sunt precise site-urile gratuite de pronosticuri la fotbal? Le măsurăm public → Ce este CLV (valoarea față de cota de închidere)? →
Întrebări frecvente
Este Zulubet precis?
Răspunsul complet, cu data cifrelor, este în partea de sus a acestei pagini.
Câte dintre pronosticurile Zulubet a verificat TipsAudit?
Din 18 sept. 2026 citim 969 pronosticuri publice de la Zulubet. 472 sunt pentru meciuri pe care le calculăm: 256 decontate, 2 încă în așteptare, 207 citite după start (acestea nu contează) și 7 anulate sau fără rezultat utilizabil. Celelalte 497 nu sunt, sau încă nu sunt, asociate unui meci pe care îl calculăm. Din 15 oct. 2026 le căutăm și în lista de meciuri a furnizorului nostru de date pentru toate competițiile: dintre cele 166 verificate, 154 s-au dovedit a fi meciuri din competiții pe care nu le acoperim. Le citim zilnic paginile publice cu pronosticuri înainte de start; în afară de pronosticurile lor pentru rezultatul meciului, pentru meciurile care mai sunt de jucat astăzi și mâine, publicăm doar cifre agregate.
Care este CLV (valoarea față de cota de închidere) al lui Zulubet?
Pe 195 pronosticuri cu o cota de închidere măsurabilă, CLV (valoarea față de cota de închidere) mediu al lui Zulubet este +0.35% (interval 95% -0.56% până la +1.27%), măsurat față de prețul de închidere al lui Pinnacle pe aceeași selecție, cu marja eliminată. Intervalul include zero, deci aceste pronosticuri nu pot fi încă diferențiate de piață.
Pe ce piață este Zulubet cel mai bun?
Doar o singură piață are suficiente pronosticuri cu o cotă de închidere măsurabilă pentru a fi evaluată, Rezultat meci (1X2): CLV (valoarea față de cota de închidere) +0.35% (interval 95% -0.56% până la +1.27%, 195 pronosticuri). Intervalul include zero, deci aceste pronosticuri nu pot fi încă diferențiate de piață.
Drept la replică: dacă Zulubet contestă o cifră de pe această pagină, scrieți-ne și vom publica răspunsul lângă ea.
Nu avem nicio afiliere cu Zulubet sau cu vreo casă de pariuri, nu vindem selecții și ne măsurăm propriile pronosticuri în același mod.