Cote în scădere: unde s-a mișcat piața de referință

Probabilitatea corectă a Pinnacle (fără marjă) la momentul în care am înregistrat meciul, de obicei cu câteva zile înainte, comparată cu cea de acum, pentru meciurile din următoarele 48 de ore. Mai întâi cele mai mari mișcări.

Următoarele 48 de ore

În ultimele 90 de zile: cele 964 rezultate ale căror cote s-au scurtat cu 5 puncte de probabilitate sau mai mult înainte de start au câștigat în 48.7%% din cazuri; prețul de închidere a spus 48.8%. Diferența este în limitele șansei: odată ce poți vedea o scădere, ea este deja în preț. Mișcările sunt măsurate pe probabilitatea corectă a Pinnacle, cea mai precisă cotă de referință pe care o urmărim; alte case de pariuri pot rămâne în urmă. O scădere nu este un pont.

Cote în scădere: unde s-a mișcat piața de referință
OraMeci RezultatLa înregistrareAcumMișcare (puncte de probabilitate)
Liverpool ChelseaEFL Cup Liverpool 34%2.79 45%2.13 34% 45%2.79 → 2.13 → +11.1 ppcotele au scăzut
FC Cajamarca UTC CajamarcaPeru Liga 1 FC Cajamarca 62%1.56 51%1.87 62% 51%1.56 → 1.87 → −10.7 ppcotele au crescut
Frosinone LecceSerie A Frosinone 49%1.96 58%1.69 49% 58%1.96 → 1.69 → +8.6 ppcotele au scăzut
Benevento CatanzaroSerie B Benevento 55%1.76 63%1.57 55% 63%1.76 → 1.57 → +7.8 ppcotele au scăzut
UCD Longford TownFirst Division Ireland UCD 48%1.99 55%1.76 48% 55%1.99 → 1.76 → +7.1 ppcotele au scăzut
Padova SudtirolSerie B Sudtirol 30%3.08 23%4.07 30% 23%3.08 → 4.07 → −7.0 ppcotele au crescut
New York City FC Atlanta United FCMLS New York City FC 51%1.88 56%1.73 51% 56%1.88 → 1.73 → +5.0 ppcotele au scăzut
AIK Stockholm IF ElfsborgAllsvenskan IF Elfsborg 44%2.18 49%2.00 44% 49%2.18 → 2.00 → +5.0 ppcotele au scăzut
Juve Stabia Hellas VeronaSerie B Hellas Verona 42%2.31 37%2.59 42% 37%2.31 → 2.59 → −4.7 ppcotele au crescut
Pisa PalermoSerie B Pisa 36%2.65 41%2.37 36% 41%2.65 → 2.37 → +4.5 ppcotele au scăzut
Monza NapoliSerie A Napoli 51%1.91 55%1.78 51% 55%1.91 → 1.78 → +4.4 ppcotele au scăzut
Cesena EmpoliSerie B Empoli 28%3.31 24%3.99 28% 24%3.31 → 3.99 → −4.2 ppcotele au crescut
Luton DoncasterLeague One Luton 63%1.55 67%1.47 63% 67%1.55 → 1.47 → +4.2 ppcotele au scăzut
AC Oulu VPSVeikkausliiga AC Oulu 36%2.63 40%2.43 36% 40%2.63 → 2.43 → +3.9 ppcotele au scăzut
Juan Pablo II College Sport HuancayoPeru Liga 1 Juan Pablo II College 38%2.48 34%2.67 38% 34%2.48 → 2.67 → −3.8 ppcotele au crescut
Santos PalmeirasBrazil Serie A Palmeiras 40%2.40 43%2.23 40% 43%2.40 → 2.23 → +3.5 ppcotele au scăzut
Ascoli SampdoriaSerie B Ascoli 41%2.33 44%2.20 41% 44%2.33 → 2.20 → +3.4 ppcotele au scăzut
Inter Miami FC CincinnatiMLS Inter Miami 63%1.53 67%1.46 63% 67%1.53 → 1.46 → +3.4 ppcotele au scăzut
Charlotte CF MontrealMLS Charlotte 62%1.56 65%1.49 62% 65%1.56 → 1.49 → +3.4 ppcotele au scăzut
Milton Keynes Dons BromleyLeague One Milton Keynes Dons 58%1.66 62%1.59 58% 62%1.66 → 1.59 → +3.3 ppcotele au scăzut
Sheffield Wednesday Cambridge UnitedLeague One Sheffield Wednesday 44%2.20 47%2.08 44% 47%2.20 → 2.08 → +3.2 ppcotele au scăzut
Fulham Crystal PalaceEFL Cup Fulham 50%1.94 53%1.83 50% 53%1.94 → 1.83 → +3.1 ppcotele au scăzut
Bournemouth Aston VillaEFL Cup Bournemouth 45%2.16 42%2.31 45% 42%2.16 → 2.31 → −3.0 ppcotele au crescut
AS Roma CagliariSerie A AS Roma 72%1.35 75%1.31 72% 75%1.35 → 1.31 → +2.8 ppcotele au scăzut
Virtus Entella AvellinoSerie B Virtus Entella 48%1.98 46%2.14 48% 46%1.98 → 2.14 → −2.8 ppcotele au crescut
Genoa JuventusSerie A Juventus 60%1.62 57%1.71 60% 57%1.62 → 1.71 → −2.7 ppcotele au crescut
St. Louis City Portland TimbersMLS St. Louis City 59%1.65 56%1.74 59% 56%1.65 → 1.74 → −2.7 ppcotele au crescut
IFK Goteborg Djurgardens IFAllsvenskan Djurgardens IF 46%2.05 49%1.96 46% 49%2.05 → 1.96 → +2.5 ppcotele au scăzut
Alianza Atletico Deportivo GarcilasoPeru Liga 1 Alianza Atletico 52%1.83 55%1.75 52% 55%1.83 → 1.75 → +2.5 ppcotele au scăzut
Parma UdineseSerie A Udinese 39%2.45 37%2.64 39% 37%2.45 → 2.64 → −2.4 ppcotele au crescut
AC Milan BolognaSerie A AC Milan 61%1.60 58%1.68 61% 58%1.60 → 1.68 → −2.4 ppcotele au crescut
Carrarese ArezzoSerie B Arezzo 31%3.05 28%3.33 31% 28%3.05 → 3.33 → −2.4 ppcotele au crescut
Venezia InterSerie A Inter 74%1.32 72%1.37 74% 72%1.32 → 1.37 → −2.3 ppcotele au crescut
Fluminense InternacionalBrazil Serie A Fluminense 54%1.78 52%1.86 54% 52%1.78 → 1.86 → −2.3 ppcotele au crescut
Vicenza Virtus ModenaSerie B Vicenza Virtus 27%3.38 25%3.79 27% 25%3.38 → 3.79 → −2.2 ppcotele au crescut
FC Dallas Columbus CrewMLS FC Dallas 45%2.13 47%2.05 45% 47%2.13 → 2.05 → +2.2 ppcotele au scăzut
ADT UCV MoqueguaPeru Liga 1 ADT 56%1.71 58%1.65 56% 58%1.71 → 1.65 → +2.2 ppcotele au scăzut
Austin Real Salt LakeMLS Real Salt Lake 38%2.52 40%2.41 38% 40%2.52 → 2.41 → +2.2 ppcotele au scăzut
Nashville SC Philadelphia UnionMLS Nashville SC 51%1.89 53%1.83 51% 53%1.89 → 1.83 → +2.1 ppcotele au scăzut
Ceara GoiasBrazil Serie B Goias 25%3.78 27%3.57 25% 27%3.78 → 3.57 → +2.1 ppcotele au scăzut
Koper MariborSlovenia PrvaLiga Maribor 37%2.54 39%2.45 37% 39%2.54 → 2.45 → +2.0 ppcotele au scăzut

Ce au însemnat astfel de mișcări? Ultimele 90 de zile

Rezultate ale căror cote au scăzut cu 5 puncte procentuale sau mai mult înainte de start: 964. Au câștigat în proporție de 48.7%; prețul înregistrat spunea 41.3%, prețul de închidere 48.8%.

Rezultate ale căror cote au crescut cu 5 puncte procentuale sau mai mult: 907. Au câștigat în proporție de 35.9%; prețul înregistrat spunea 42.2%, prețul de închidere 34.8%.

Mișcările aduc informații reale, dar prețul de după mișcare este estimarea mai bună: odată ce poți vedea o scădere, ea este deja în preț. Să prinzi un preț înainte să se miște este ce învinge piața, iar asta măsoară CLV (valoarea față de cota de închidere). Ce este CLV (valoarea față de cota de închidere)? →

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.