Veikkausliiga

HJK Helsinki vs KuPS

  • Prețul corect la — se modifică până la start
  • Echipele de start apar de obicei de la
  • Verifică-mi biletul

Piața de referință îl consideră pe HJK Helsinki rezultatul cel mai probabil la 54% — cote corecte de 1.85. GTbets oferă 1.91, o diferență de piață de +3.3% peste prețul corect, iar acolo semnalăm valoarea (Valoare puternică). Încrederea este Ridicată, iar acordul modelului este Ridicată. Formă recentă — HJK Helsinki: WWWDD; KuPS: WLLLW.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Oportunitate de valoare Valoare puternică

1 HJK Helsinki @ 1.91
Casă de pariuri GTbets
Preț observat
Semnal înregistrat @ 2.10 (Unibet (NL)) · înregistrat live, înainte de start
Piață 1X2 (rezultatul meciului)
Disponibilitatea și prețul exact variază în funcție de țară și în timp.
Preț corect 1.85
GTbets 1.91
Încredere: Ridicată
Avantaj la detectare +2% @ 2.10 ·
Avantaj acum +3.3% @ 1.91 ·

Diferența s-a menținut de când am semnalat-o: atât reperul de referință, cât și prețul obișnuit sunt recitite continuu, iar avantajul de mai sus este calculat pe piața curentă, nu pe cotele văzute la detectare.

Diferență de preț: HJK Helsinki (1) este cotat la 1.91 de o casă de pariuri obișnuită, peste prețul corect de 1.85 — o diferență de +3.3%. O observație despre preț, nu o instrucțiune de pariere.

Un singur rezultat în care o casă de pariuri plătește peste prețul corect — separat de pronosticul principal de mai jos.

Cel mai probabil rezultat

1/X Acasă sau egal 74%

Când niciun rezultat unic nu este suficient de probabil, selecția noastră acoperă cele două rezultate cele mai probabile (dublă șansă).

1X2
Referință acum54%24%22%
Alte estimări
Referință, înregistrat49%26%26%
Modelul nostru50%27%22%

Sharp, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Referință acum ·

Cotele corecte ale selecției (așa cum au fost înregistrate) 1.34
Cotele sharp înregistrate pentru această predicție (Pinnacle) 1.99 / 3.62 / 3.67
Cele mai bune cote soft acum (1 / X / 2) 1.91 / 3.90 / 4.55
Diferența de preț +3.3%
Încredere Ridicată
Acordul modelului Ridicată

Încrederea reflectă doar probabilitatea de referință a selecției: ridicată de la 50%, medie de la 40%, scăzută sub acest prag. Arată cât de probabil este rezultatul, nu cât de mare este diferența. Acordul modelului arată cât de aproape este propriul nostru model de piața de referință pe această selecție — când este scăzut, piața și modelul nostru nu sunt de acord, așa că tratați semnalul cu mai multă prudență.

Rezultatul predicției În așteptare

Prețuri la 27 case de pariuri

Casă de pariuri 1X2
Linie corectă 1.854.114.63
Pinnacle sharp 1.79 3.81 4.27
1xBet 1.82 3.74 3.94
888sport 1.85 3.50 3.80
Coolbet 1.77 3.90 ★ 4.55 ★
GTbets 1.91 ★ 3.70 4.00
LeoVegas 1.85 3.45 3.70
Unibet (UK) 1.85 3.50 3.75
William Hill 1.85 3.50 3.80
Afișează toate casele de pariuri 27
BetOnline.ag 1.83 3.70 3.95
Betfair Sportsbook 1.75 3.60 3.90
Betfred (UK) 1.73 3.50 3.75
Betsson 1.82 3.60 3.95
Betway 1.77 3.60 3.60
BoyleSports 1.70 3.50 3.75
Casumo 1.81 3.60 3.65
Grosvenor 1.81 3.60 3.65
LeoVegas (SE) 1.78 3.55 3.60
LiveScore Bet 1.77 3.50 3.55
Marathonbet 1.80 3.74 3.96
Nordic Bet 1.82 3.60 3.95
PMU (FR) 1.71 3.40 3.45
Paddy Power 1.75 3.60 3.80
Sky Bet 1.73 3.40 3.60
Unibet (FR) 1.65 3.25 3.50
Unibet (NL) 1.81 3.60 3.65
Unibet (SE) 1.81 3.60 3.65
Virgin Bet 1.77 3.50 3.55

Ultimul preț observat în ultimele 12 ore per casă de pariuri. Verde = peste linia corectă; ★ = cel mai bun preț de la o casă de pariuri obișnuită. Prețurile se mișcă; verifică casa de pariuri înainte de a acționa. Alege casele tale de pariuri pentru a vedea cota lor pe fiecare rând

Toate piețele la prețul corect

Probabilitate corectă de la Pinnacle, cu marja eliminată, linie cu linie, lângă cel mai bun preț de la alți bookmakeri. Cotele Pinnacle de acum 13 ore în urmă. Citim aceste piețe la fiecare 3 ore; sursa le actualizează la fiecare câteva ore (mai des pe măsură ce se apropie startul).

Goluri: peste / sub

Linie PesteSub
2.5 55% corect 1.83 cel mai bun 1.72 · 1xBet 45% corect 2.20 cel mai bun 2.05 · 1xBet
2.75 2.05 corect cel mai bun 1.91 · 1xBet 1.96 corect cel mai bun 1.83 · 1xBet
3.5 32% corect 3.15 cel mai bun 2.70 · 1xBet 68% corect 1.47 cel mai bun 1.36 · 1xBet
Toate liniile (9)
Linie PesteSub
1.5 79% corect 1.26 cel mai bun 1.18 · 1xBet 21% corect 4.85 cel mai bun 3.90 · 1xBet
2 1.42 corect cel mai bun 1.30 · 1xBet 3.38 corect cel mai bun 3.02 · 1xBet
2.25 1.60 corect cel mai bun 1.54 · 1xBet 2.65 corect cel mai bun 2.39 · 1xBet
2.5 55% corect 1.83 cel mai bun 1.72 · 1xBet 45% corect 2.20 cel mai bun 2.05 · 1xBet
2.75 2.05 corect cel mai bun 1.91 · 1xBet 1.96 corect cel mai bun 1.83 · 1xBet
3 2.41 corect cel mai bun 2.16 · 1xBet 1.71 corect cel mai bun 1.57 · 1xBet
3.25 2.78 corect cel mai bun 2.43 · 1xBet 1.56 corect cel mai bun 1.44 · 1xBet
3.5 32% corect 3.15 cel mai bun 2.70 · 1xBet 68% corect 1.47 cel mai bun 1.36 · 1xBet
4.5 15% corect 6.49 cel mai bun 5.15 · 1xBet 85% corect 1.18 cel mai bun 1.10 · 1xBet

Cotă dublă

1X12X2
78% corect 1.28 cel mai bun 1.30 · William Hill 76% corect 1.32 cel mai bun 1.30 · William Hill 46% corect 2.18 cel mai bun 1.85 · 1xBet

Handicap asiatic (linia echipei gazdă)

Linie HJK HelsinkiKuPS
−1 2.87 corect cel mai bun 2.56 · 1xBet 1.53 corect cel mai bun 1.40 · 1xBet
−0.75 2.29 corect cel mai bun 2.07 · 1xBet 1.78 corect cel mai bun 1.61 · 1xBet
−0.5 51% corect 1.97 — 49% corect 2.03 —
−0.25 1.71 corect cel mai bun 1.64 · 1xBet 2.41 corect cel mai bun 2.14 · 1xBet
0 1.45 corect cel mai bun 1.41 · 1xBet 3.23 corect cel mai bun 2.74 · 1xBet
Toate liniile (9)
Linie HJK HelsinkiKuPS
−1.5 26% corect 3.83 cel mai bun 3.28 · 1xBet 74% corect 1.35 cel mai bun 1.25 · 1xBet
−1.25 3.33 corect cel mai bun 2.92 · 1xBet 1.43 corect cel mai bun 1.31 · 1xBet
−1 2.87 corect cel mai bun 2.56 · 1xBet 1.53 corect cel mai bun 1.40 · 1xBet
−0.75 2.29 corect cel mai bun 2.07 · 1xBet 1.78 corect cel mai bun 1.61 · 1xBet
−0.5 51% corect 1.97 — 49% corect 2.03 —
−0.25 1.71 corect cel mai bun 1.64 · 1xBet 2.41 corect cel mai bun 2.14 · 1xBet
0 1.45 corect cel mai bun 1.41 · 1xBet 3.23 corect cel mai bun 2.74 · 1xBet
+0.25 1.35 corect cel mai bun 1.29 · 1xBet 3.83 corect cel mai bun 3.10 · 1xBet
+0.5 78% corect 1.29 — 22% corect 4.46 —

Goluri pe echipă

HJK Helsinki goluri

Linie PesteSub
1.5 53% corect 1.90 cel mai bun 1.83 · 1xBet 47% corect 2.11 cel mai bun 1.88 · 1xBet
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
1.5 53% corect 1.90 cel mai bun 1.83 · 1xBet 47% corect 2.11 cel mai bun 1.88 · 1xBet
2.5 24% corect 4.12 cel mai bun 3.60 · 1xBet 76% corect 1.32 cel mai bun 1.22 · 1xBet

KuPS goluri

Linie PesteSub
0.5 69% corect 1.44 cel mai bun 1.35 · 1xBet 31% corect 3.26 cel mai bun 2.88 · 1xBet
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
0.5 69% corect 1.44 cel mai bun 1.35 · 1xBet 31% corect 3.26 cel mai bun 2.88 · 1xBet
1.5 29% corect 3.44 cel mai bun 2.82 · 1xBet 71% corect 1.41 cel mai bun 1.37 · 1xBet

Prima repriză

Rezultat la pauză

1X2
38% corect 2.61 cel mai bun 2.50 · William Hill 40% corect 2.50 cel mai bun 2.30 · William Hill 22% corect 4.58 cel mai bun 4.32 · 1xBet

Goluri în prima repriză

Linie PesteSub
1.25 2.30 corect cel mai bun 2.10 · 1xBet 1.77 corect cel mai bun 1.63 · 1xBet
1.5 35% corect 2.86 cel mai bun 2.53 · 1xBet 65% corect 1.54 cel mai bun 1.44 · 1xBet
Toate liniile (6)
Linie PesteSub
0.5 73% corect 1.36 cel mai bun 1.31 · 1xBet 27% corect 3.76 cel mai bun 3.25 · William Hill
0.75 1.49 corect cel mai bun 1.43 · 1xBet 3.06 corect cel mai bun 2.56 · 1xBet
1 1.76 corect cel mai bun 1.69 · 1xBet 2.31 corect cel mai bun 2.06 · 1xBet
1.25 2.30 corect cel mai bun 2.10 · 1xBet 1.77 corect cel mai bun 1.63 · 1xBet
1.5 35% corect 2.86 cel mai bun 2.53 · 1xBet 65% corect 1.54 cel mai bun 1.44 · 1xBet
1.75 3.83 corect cel mai bun 3.16 · 1xBet 1.35 corect cel mai bun 1.27 · 1xBet

Aceste cote vin dintr-un feed care se actualizează la câteva ore, deci o casă peste cota corectă nu e aici un semnal de valoare: semnalăm valoarea doar față de o cotă de referință de cel mult 90 de minute. Șansa dublă se calculează din probabilitățile corecte 1X2. Pe liniile întregi și pe sferturi, o parte sau toată miza poate fi rambursată, așa că acolo arătăm doar cota corectă: cota de break-even a pariului, nu o probabilitate de câștig. Cotele caselor cu peste 12% peste cota corectă sunt omise, ca erori de feed.

Cele mai probabile scoruri estimare

  1. 1–111.5%corect 8.67
  2. 2–19.8%corect 10.17
  3. 1–09.6%corect 10.37
  4. 2–09.3%corect 10.81
  5. 0–06.3%corect 15.82
  6. 3–15.9%corect 16.92

Total goluri

  • 06%
  • 115%
  • 224%
  • 322%
  • 4+32%

Estimate din cotele corecte 1X2 și over/under 2.5 (Pinnacle, fără marjă) cu un model Poisson și o corecție pentru scoruri mici. Nu este o cotă de scor corect a casei: scorul cel mai probabil apare în doar aproximativ 1 meci din 8. Cum au evoluat aceste estimări →

Statistici echipă: meciuri recente

Până la ultimele 10 meciuri, toate competițiile; între paranteze: HJK Helsinki acasă, KuPS în deplasare.

Statistici echipă, meciuri recente
Statistici echipă, meciuri recenteHJK HelsinkiKuPS
Goluri marcate pe meci 2.50 (2.60) 1.00 (1.10)
Goluri primite pe meci 0.90 (1.00) 1.20 (0.70)
Peste 2.5 goluri 70% (80%) 20% (20%)
Ambele echipe au marcat 50% (40%) 30% (30%)
Meciuri fără gol primit 50% (50%) 40% (40%)
Nu a marcat 10% (10%) 40% (30%)
Cornere pentru / împotrivă pe meci 4.43 / 5.57 5.00 / 4.88
Cartonașe pe meci 0.43 1.75

Peste 2.5 goluri: HJK Helsinki în 70% și KuPS în 20% dintre meciurile recente; piața cotează asta la 55% pentru acest meci.

Din 10 meciuri pentru HJK Helsinki și 10 pentru KuPS. xG, cornere și cartonașe: 7 și 8 meciuri cu statistici. Forma este informație publică, deci prețul corect o include deja: bilanțul unei echipe este context, nu motiv de pariere.

Ciclul de viață al valorii Valoarea se îmbunătățește

Detectat ·
1 HJK Helsinki · soft 2.10 (Unibet (NL)) · corect 2.06 · avantaj +2%
Sharp la deschidere
1.99
Curent Valoarea se îmbunătățește
soft 1.91 · sharp 1.79 · corect 1.85 · avantaj +3.3%

„Detectat” este momentul în care semnalul a fost afișat prima dată pe site și scris în registrul nostru (înregistrat live din 26 septembrie 2026). Pentru meciurile anterioare, semnalul a fost reconstruit ulterior din cotele pe care le aveam stocate, iar ora afișată este momentul în care regula ar fi declanșat: un backtest, nu o evidență live. Când gap-ul se închide, spunem asta în loc să pretindem că valoarea mai există.

Contextul meciului

Ultimele 5 întâlniri directe pe care le-am urmărit s-au împărțit 0–2–3 (HJK Helsinki victorii – egaluri – KuPS victorii).

HJK Helsinki a marcat 3 și a primit 0.8 în ultimele 5 meciuri din baza noastră de rezultate; KuPS a marcat 1.2 și a primit 1.2 în 5.

De la deschidere, în jur de 1.99, prețul de piață sharp pe HJK Helsinki a scăzut la 1.79 — piața s-a mișcat spre acest rezultat.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

Trenduri relevante pentru piață

HJK Helsinki a câștigat ultimele 3 meciuri.
✓ Și piața nu l-a inclus încă pe deplin în preț: valoare semnalată pe HJK Helsinki la +3.3% peste prețul corect.

Afișăm trendul și dacă este deja inclus în preț. Majoritatea site-urilor arată seria și te lasă să presupui că ar trebui să pariezi pe ea.

De ce acest curs?

HJK Helsinki
W W W D D
medie 3 marcate · 0.8 primite (ultimele 5)
KuPS
W L L L W
medie 1.2 marcate · 1.2 primite (ultimele 5)
Întâlniri directe recente
13 sept. 2026 KuPS 0–0 HJK Helsinki
27 iun. 2026 HJK Helsinki 0–4 KuPS
26 apr. 2026 KuPS 1–1 HJK Helsinki
9 nov. 2025 HJK Helsinki 0–2 KuPS
19 oct. 2025 KuPS 3–1 HJK Helsinki

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața sharp, nu doar din acestea.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție 1/X · Acasă sau egal
Cotele înregistrate pentru predicție 1.28
Cote de închidere în așteptare
CLV predicției —
Rezultat În așteptare
Înregistrarea pariului de valoare

Înregistrat când site-ul îl afișa, înainte de start. Sigiliul lui se află în exportul nostru public după publicarea rândului acestui meci și în următoarea captură externă zilnică (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna); pentru semnalele înregistrate în ziua meciului, acea captură are loc după start, așa că dovada înainte de start este propriul nostru timestamp.

Selecția de valoare 1 · HJK Helsinki
Cote la momentul marcării 1.91
Cote corecte 1.85
Cote la închidere în așteptare
CLV al pariului de valoare —
Profit (unități) —
Rezultat În așteptare
Hashul predicției — amprentă de integritate de4326c5f19dec43

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.