Championship

Wrexham vs Middlesbrough

  • Prețul corect la — se modifică până la start
  • Echipele de start apar de obicei de la
  • Verifică-mi biletul

Piața de referință îl consideră pe Middlesbrough rezultatul cel mai probabil la 55% — cote corecte de 1.80. LeoVegas (SE) oferă 1.83, o diferență de piață de +1.5% peste prețul corect, iar acolo semnalăm valoarea (Semnal de valoare). Încrederea este ridicată, iar acordul modelului este scăzut. Formă recentă — Wrexham: ÎÎVÎE; Middlesbrough: VVEVV.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Oportunitate de valoare Semnal de valoare

2 Middlesbrough @ 1.83
Casă de pariuri LeoVegas (SE)
Preț observat
Semnal înregistrat @ 1.94 (GTbets) · înregistrat live, înainte de start
Piață 1X2 (rezultatul meciului)
Disponibilitatea și prețul exact variază în funcție de țară și în timp.
Preț corect 1.80
LeoVegas (SE) 1.83
Diferența de preț +1.5%
Încredere Ridicată
Acordul modelului Scăzut

Încrederea reflectă doar probabilitatea de referință a selecției: ridicată de la 50%, medie de la 40%, scăzută sub acest prag. Arată cât de probabil este rezultatul, nu cât de mare este diferența. Acordul modelului arată cât de aproape este propriul nostru model de piața de referință pe această selecție — când este scăzut, piața și modelul nostru nu sunt de acord, așa că tratați semnalul cu mai multă prudență.

Avantaj la detectare +4.0% @ 1.94 ·
Avantaj acum +1.5% @ 1.83 ·

Diferența s-a redus de la detectare — piața de referință s-a mișcat spre prețul obișnuit. Numărul de mai sus este avantajul rămas acum, nu cel pe care l-am semnalat.

Diferență de preț: Middlesbrough (2) este cotat la 1.83 de o casă de pariuri obișnuită, peste prețul corect de 1.80 — o diferență de +1.5%. O observație despre preț, nu o instrucțiune de pariere.

Un singur rezultat în care o casă de pariuri plătește peste prețul corect — separat de pronosticul principal de mai jos.

Cele mai probabile două rezultate ale pieței

1/2 Acasă sau în deplasare 78%

Niciun rezultat nu a avut o probabilitate de 55% sau mai mult când am înregistrat meciul, așa că această linie adună cele mai probabile două rezultate (șansă dublă).

1X2
Referință acum22%22%55%
Alte estimări
Referință, înregistrat25%24%50%
Modelul nostru34%26%40%
Cote corecte (înregistrate) 1.32
Cotele de referință înregistrate pentru acest pronostic (Pinnacle) 3.71 / 3.84 / 1.93

Referință, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Referință acum ·

Cote corecte acum 1.29
Cel mai bun preț după regula noastră de valoare acum (1 / X / 2) 4.45 / 4.00 / 1.83
Rezultat în istoricul nostru În așteptare

Prețuri la casele de pariuri (39)

Casă de pariuri 1X2
Linie corectă 4.534.451.80
Pinnacle referință 4.20 4.13 1.75
BetOnline.ag 4.05 4.00 ★ 1.81
Betway Doar din Regatul Unit 3.80 4.00 ★ 1.73
Coolbet 4.20 4.00 ★ 1.75
Coral Doar din Regatul Unit 4.20 4.00 ★ 1.75
GTbets 4.18 3.79 1.83 ★
Ladbrokes Doar din Regatul Unit 4.20 4.00 ★ 1.75
LeoVegas (SE) 4.30 3.95 1.83 ★
Nordic Bet 4.45 ★ 3.88 1.74
Afișează toate casele de pariuri (39)
Betfair Exchange (EU) bursă 4.50 4.20 1.84
Betfair Exchange (UK) bursă 4.50 4.20 1.84
Matchbook bursă 4.50 4.20 1.84
Smarkets bursă 4.40 4.10 1.83
1xBet 4.12 3.90 1.75
888sport 4.00 3.80 1.75
BetVictor 4.20 3.90 1.73
Betano (UK) Doar din Regatul Unit 4.20 3.90 1.73
Betclic (FR) 3.80 3.63 1.66
Betfred (UK) Doar din Regatul Unit 4.00 3.75 1.73
Betsson 4.40 3.85 1.72
BoyleSports Doar din Regatul Unit 3.80 3.80 1.67
Casumo Doar din Regatul Unit 4.10 3.75 1.78
Codere (IT) 4.20 3.90 1.80
Grosvenor Doar din Regatul Unit 4.00 3.70 1.77
LeoVegas Doar din Regatul Unit 4.10 3.90 1.77
LiveScore Bet Doar din Regatul Unit 4.00 3.65 1.74
Marathonbet 4.15 3.90 1.73
PMU (FR) 3.85 3.55 1.71
Paddy Power Doar din Regatul Unit 4.20 3.80 1.75
Sky Bet Doar din Regatul Unit 4.20 3.80 1.75
Tipico 4.40 3.80 1.65
Unibet (FR) 3.60 3.40 1.57
Unibet (NL) 3.95 3.65 1.75
Unibet (SE) 4.10 3.75 1.78
Unibet (UK) Doar din Regatul Unit 4.25 3.90 1.78
Virgin Bet Doar din Regatul Unit 4.10 3.70 1.76
William Hill 4.00 3.80 1.75
Winamax (DE) 3.80 3.85 1.70
Winamax (FR) 3.65 3.70 1.66

Ultimul preț observat în ultimele 12 ore per casă de pariuri. Verde = peste linia corectă; ★ = cel mai bun preț de la o casă de pariuri obișnuită. Prețurile se mișcă; verifică casa de pariuri înainte de a acționa. Sunt afișate case de pariuri doar din Regatul Unit, dar încă nu sunt folosite pentru semnale de valoare. Alege casele tale de pariuri pentru a vedea cota lor pe fiecare rând

Învinge cota de închidere

Încotro se va mișca piața înainte de start? Alege și punctează valoarea cotei de închidere. Gratuit, fără bani.

Pentru a alege ai nevoie de un cont gratuit: o adresă de e-mail, fără card.

Cum funcționează jocul →

Toate piețele la prețul corect

Probabilitate corectă de la Pinnacle, cu marja eliminată, linie cu linie, lângă cel mai bun preț de la alte case de pariuri. Cotele Pinnacle la . Citim aceste piețe la fiecare 3 ore; sursa le actualizează singură la fiecare câteva ore (mai des aproape de începere).

Goluri: peste / sub

Linie PesteSub
1.5 82% corect 1.23 cel mai bun 1.21 · BetVictor 18% corect 5.44 cel mai bun 4.50 · Bet365
2.5 59% corect 1.68 cel mai bun 1.65 · 1xBet 41% corect 2.47 cel mai bun 2.30 · Bet365
3.5 36% corect 2.79 cel mai bun 2.62 · Bet365 64% corect 1.56 cel mai bun 1.53 · Betano
Toate liniile (7)
Linie PesteSub
1.5 82% corect 1.23 cel mai bun 1.21 · BetVictor 18% corect 5.44 cel mai bun 4.50 · Bet365
2.5 59% corect 1.68 cel mai bun 1.65 · 1xBet 41% corect 2.47 cel mai bun 2.30 · Bet365
2.75 1.86 corect cel mai bun 1.82 · 1xBet 2.17 corect cel mai bun 1.93 · BetVictor
3 2.14 corect cel mai bun 2.05 · Betano 1.88 corect cel mai bun 1.82 · Betano
3.25 2.47 corect cel mai bun 2.30 · 1xBet 1.68 corect cel mai bun 1.57 · BetVictor
3.5 36% corect 2.79 cel mai bun 2.62 · Bet365 64% corect 1.56 cel mai bun 1.53 · Betano
4.5 18% corect 5.62 cel mai bun 4.75 · BetVictor 82% corect 1.22 cel mai bun 1.21 · Betano

Șansă dublă

1X12X2
45% corect 2.25 cel mai bun 2.07 · Betano 78% corect 1.29 cel mai bun 1.25 · William Hill 78% corect 1.28 cel mai bun 1.25 · Betano

Handicap asiatic (linia echipei gazdă)

Linie WrexhamMiddlesbrough
+0.25 2.67 corect cel mai bun 2.42 · Bet365 1.60 corect cel mai bun 1.52 · Bet365
+0.5 45% corect 2.23 cel mai bun 2.10 · Betano 55% corect 1.82 cel mai bun 1.78 · Betano
+0.75 1.95 corect cel mai bun 1.88 · Bet365 2.05 corect cel mai bun 1.98 · Bet365
+1 1.67 corect cel mai bun 1.62 · Bet365 2.49 corect cel mai bun 2.35 · Betano
+1.25 1.52 corect cel mai bun 1.48 · Bet365 2.91 corect cel mai bun 2.60 · Bet365
Toate liniile (9)
Linie WrexhamMiddlesbrough
−0.25 4.21 corect cel mai bun 3.60 · BetVictor 1.31 corect cel mai bun 1.27 · Bet365
0 3.60 corect cel mai bun 3.30 · Bet365 1.39 corect cel mai bun 1.32 · Bet365
+0.25 2.67 corect cel mai bun 2.42 · Bet365 1.60 corect cel mai bun 1.52 · Bet365
+0.5 45% corect 2.23 cel mai bun 2.10 · Betano 55% corect 1.82 cel mai bun 1.78 · Betano
+0.75 1.95 corect cel mai bun 1.88 · Bet365 2.05 corect cel mai bun 1.98 · Bet365
+1 1.67 corect cel mai bun 1.62 · Bet365 2.49 corect cel mai bun 2.35 · Betano
+1.25 1.52 corect cel mai bun 1.48 · Bet365 2.91 corect cel mai bun 2.60 · Bet365
+1.5 70% corect 1.43 cel mai bun 1.42 · Betano 30% corect 3.33 cel mai bun 3.00 · Betano
+1.75 1.31 corect cel mai bun 1.30 · Bet365 4.24 corect cel mai bun 3.60 · BetVictor

Goluri pe echipă

Wrexham goluri

Linie PesteSub
1.5 31% corect 3.27 cel mai bun 3.00 · Bet365 69% corect 1.44 cel mai bun 1.42 · Betano
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
0.5 70% corect 1.42 cel mai bun 1.40 · Bet365 30% corect 3.37 cel mai bun 2.88 · Betfair Sportsbook
1.5 31% corect 3.27 cel mai bun 3.00 · Bet365 69% corect 1.44 cel mai bun 1.42 · Betano

Middlesbrough goluri

Linie PesteSub
1.5 57% corect 1.75 cel mai bun 1.67 · Bet365 43% corect 2.33 cel mai bun 2.12 · 1xBet
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
1.5 57% corect 1.75 cel mai bun 1.67 · Bet365 43% corect 2.33 cel mai bun 2.12 · 1xBet
2.5 28% corect 3.59 cel mai bun 3.30 · Betfair Sportsbook 72% corect 1.39 cel mai bun 1.36 · Bet365

Prima repriză

Rezultat la pauză

1X2
20% corect 5.01 cel mai bun 4.60 · BetVictor 38% corect 2.61 cel mai bun 2.40 · Bet365 42% corect 2.40 cel mai bun 2.35 · Betano

Goluri în prima repriză

Linie PesteSub
1.25 2.13 corect cel mai bun 1.95 · BetVictor 1.88 corect cel mai bun 1.73 · 1xBet
1.5 38% corect 2.65 cel mai bun 2.47 · Betano 62% corect 1.61 cel mai bun 1.55 · Betano
Toate liniile (5)
Linie PesteSub
0.75 1.43 corect cel mai bun 1.41 · BetVictor 3.32 corect cel mai bun 2.78 · 1xBet
1 1.65 corect cel mai bun 1.67 · Betano 2.54 corect cel mai bun 2.23 · 1xBet
1.25 2.13 corect cel mai bun 1.95 · BetVictor 1.88 corect cel mai bun 1.73 · 1xBet
1.5 38% corect 2.65 cel mai bun 2.47 · Betano 62% corect 1.61 cel mai bun 1.55 · Betano
1.75 3.45 corect cel mai bun 2.81 · 1xBet 1.41 corect cel mai bun 1.37 · BetVictor

Aceste cote vin dintr-un flux de date care se actualizează la câteva ore, deci o casă peste cota corectă nu e aici un semnal de valoare: semnalăm valoarea doar față de o cotă de referință de cel mult 90 de minute. Șansa dublă se calculează din probabilitățile corecte 1X2. Pe liniile întregi și pe sferturi, o parte sau toată miza poate fi rambursată, așa că acolo arătăm doar cota corectă: cota pragului de rentabilitate al pariului, nu o probabilitate de câștig. Cotele caselor cu peste 12% peste cota corectă sunt omise, ca erori ale fluxului de date.

Cele mai probabile scoruri estimare

  1. 1–110.4%corect 9.62
  2. 1–29.8%corect 10.15
  3. 0–18.7%corect 11.53
  4. 0–28.6%corect 11.64
  5. 1–36.3%corect 15.75
  6. 2–15.8%corect 17.12

Total goluri

  • 05%
  • 114%
  • 222%
  • 322%
  • 4+37%

Estimate din cotele corecte 1X2 și peste/sub 2.5 goluri (Pinnacle, fără marjă) cu un model Poisson și o corecție pentru scoruri mici. Nu este o cotă de scor corect a casei: scorul cel mai probabil apare în doar aproximativ 1 meci din 8. Cum au evoluat aceste estimări →

Statistici echipă: meciuri recente

Până la ultimele 10 meciuri, toate competițiile; între paranteze: Wrexham acasă, Middlesbrough în deplasare.

Statistici echipă, meciuri recente
Statistici echipă, meciuri recenteWrexhamMiddlesbrough
Goluri marcate pe meci 1.20 (1.70) 2.30 (1.70)
Goluri primite pe meci 1.50 (1.50) 1.50 (1.40)
Peste 2.5 goluri 50% (60%) 80% (60%)
Ambele echipe au marcat 50% (80%) 60% (70%)
Meciuri fără gol primit 20% (20%) 30% (10%)
Nu a marcat 40% (0%) 10% (20%)
xG pentru / împotrivă pe meci 1.00 / 1.26 2.33 / 1.04
Cornere pentru / împotrivă pe meci 4.50 / 4.00 6.70 / 4.40
Cartonașe pe meci 1.20 1.30

Peste 2.5 goluri: Wrexham în 50% și Middlesbrough în 80% dintre meciurile recente; piața cotează asta la 59% pentru acest meci.

Din 10 meciuri pentru Wrexham și 10 pentru Middlesbrough. xG, cornere și cartonașe: 10 și 10 meciuri cu statistici. Forma este informație publică, deci prețul corect o include deja: bilanțul unei echipe este context, nu motiv de pariere.

Contextul meciului

Wrexham a avut o medie de 1.2 goluri marcate și 1.4 goluri primite pe meci în ultimele 5 meciuri din baza noastră de date cu rezultate; Middlesbrough a avut o medie de 2.8 și 1.0 în 5.

De la deschidere, în jur de 1.93, prețul de piață sharp pe Middlesbrough a scăzut la 1.75 — piața s-a mișcat spre acest rezultat.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

Trenduri relevante pentru piață

Wrexham a pierdut ultimele 2 meciuri.
Fără valoare Deja reflectat în prețul corect — nu există valoare aici pentru Wrexham.
Middlesbrough a câștigat ultimele 2 meciuri.
✓ Și piața nu l-a inclus încă pe deplin în preț: valoare semnalată pe Middlesbrough la +1.5% peste prețul corect.

Afișăm trendul și dacă este deja inclus în preț. Majoritatea site-urilor arată seria și te lasă să presupui că ar trebui să pariezi pe ea.

De ce acest preț?

Wrexham
Î Î V Î E
medie 1.2 marcate · 1.4 primite (ultimele 5)
Middlesbrough
V V E V V
medie 2.8 marcate · 1 primite (ultimele 5)

Formă: cel mai recent meci primul.

Întâlniri directe recente
7 aug. 2026 Middlesbrough 1–0 Wrexham
2 mai 2026 Wrexham 2–2 Middlesbrough
25 oct. 2025 Middlesbrough 1–1 Wrexham

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața de referință, nu doar din acestea.

Dovadă și metodologie

Înregistrarea marcată cu timp a acestui pronostic și modul în care se calculează prețul corect.

Ciclul de viață al valorii Valoarea este încă activă

Detectat ·
2 Middlesbrough · casă obișnuită 1.94 (GTbets) · corect 1.86 · avantaj +4.0%
Referință la deschidere
1.93
Curent Valoarea este încă activă
casă obișnuită 1.83 · referință 1.75 · corect 1.80 · avantaj +1.5%

„Detectat” este momentul în care semnalul a fost afișat prima dată pe site și scris în registrul nostru (înregistrat live din 26 septembrie 2026). Pentru meciurile anterioare, semnalul a fost reconstruit ulterior din cotele pe care le aveam stocate, iar ora afișată este momentul în care regula ar fi declanșat: un backtest, nu o evidență live. Când gap-ul se închide, spunem asta în loc să pretindem că valoarea mai există.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție 1/2 · Acasă sau în deplasare
Cotele înregistrate pentru predicție 1.27
cotele de închidere Pinnacle (cu marjă) în așteptare
CLV predicției —
Rezultat În așteptare
Înregistrarea pariului de valoare

Înregistrat când site-ul îl afișa, înainte de start. Sigiliul lui se află în exportul nostru public după publicarea rândului acestui meci și în următoarea captură externă zilnică (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna); pentru semnalele înregistrate în ziua meciului, acea captură are loc după start, așa că dovada înainte de start este propriul nostru timestamp.

Selecția de valoare 2 · Middlesbrough
Cote la momentul marcării 1.94
Cote corecte 1.86
cote corecte de închidere (Pinnacle, fără marjă) în așteptare
CLV al pariului de valoare —
Profit (unități) —
Rezultat În așteptare
Hashul predicției — amprentă de integritate ec6e8968a03a0978

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.