Slovenia PrvaLiga

Nafta vs Olimpija Ljubljana

Când am înregistrat acest meci la 30 oct., piața de referință a făcut din Olimpija Ljubljana cel mai probabil rezultat la 54%, cote corecte de 1.86. Acum nu avem un preț de referință proaspăt, așa că nu facem nicio evaluare de valoare. Formă recentă — Nafta: ÎEEVÎ; Olimpija Ljubljana: VEVEÎ.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Verificare a valorii · Neverificat încă

Verificare a valorii

Neverificat încă

Nu avem acum o cotă de referință recentă, așa că nu dăm niciun semnal de valoare.

Cele mai probabile două rezultate ale pieței

X/2 Egal sau în deplasare 78% · așa cum a fost înregistrat

Niciun rezultat nu a avut o probabilitate de 55% sau mai mult când am înregistrat meciul, așa că această linie adună cele mai probabile două rezultate (șansă dublă).

1X2
Referință, înregistrat22%25%54%
Alte estimări
Modelul nostru29%27%44%

Referință, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Cote corecte (înregistrate) 1.28
Cotele de referință înregistrate pentru acest pronostic (Pinnacle) 4.20 / 3.73 / 1.79
Rezultat în istoricul nostru În așteptare

Toate piețele la prețul corect

Probabilitate corectă de la Pinnacle, cu marja eliminată, linie cu linie, lângă cel mai bun preț de la alte case de pariuri. Cotele Pinnacle la . Citim aceste piețe la fiecare 3 ore; sursa le actualizează singură la fiecare câteva ore (mai des aproape de începere).

Goluri: peste / sub

Linie PesteSub
1.5 78% corect 1.28 cel mai bun 1.29 · Betano 22% corect 4.59 cel mai bun 3.80 · BetVictor
2.5 53% corect 1.90 cel mai bun 1.87 · Betano 47% corect 2.11 cel mai bun 1.92 · 1xBet
3.5 30% corect 3.37 cel mai bun 3.05 · Betano 70% corect 1.42 cel mai bun 1.33 · 1xBet
Toate liniile (8)
Linie PesteSub
1.5 78% corect 1.28 cel mai bun 1.29 · Betano 22% corect 4.59 cel mai bun 3.80 · BetVictor
2 1.42 corect cel mai bun 1.44 · Betano 3.38 corect cel mai bun 2.78 · 1xBet
2.25 1.66 corect cel mai bun 1.58 · BetVictor 2.51 corect cel mai bun 2.21 · 1xBet
2.5 53% corect 1.90 cel mai bun 1.87 · Betano 47% corect 2.11 cel mai bun 1.92 · 1xBet
2.75 2.14 corect cel mai bun 1.97 · 1xBet 1.88 corect cel mai bun 1.72 · 1xBet
3 2.58 corect cel mai bun 2.50 · Betano 1.63 corect cel mai bun 1.53 · BetVictor
3.5 30% corect 3.37 cel mai bun 3.05 · Betano 70% corect 1.42 cel mai bun 1.33 · 1xBet
4.5 13% corect 7.46 cel mai bun 5.75 · BetVictor 87% corect 1.15 cel mai bun 1.12 · Betano

Handicap asiatic (linia echipei gazdă)

Linie NaftaOlimpija Ljubljana
0 3.61 corect cel mai bun 3.05 · BetVictor 1.38 corect cel mai bun 1.32 · 1xBet
+0.25 2.60 corect cel mai bun 2.32 · BetVictor 1.62 corect cel mai bun 1.52 · 1xBet
+0.5 47% corect 2.14 cel mai bun 1.96 · BetVictor 53% corect 1.88 cel mai bun 1.80 · Betano
+0.75 1.87 corect cel mai bun 1.73 · BetVictor 2.15 corect cel mai bun 1.96 · BetVictor
+1 1.60 corect cel mai bun 1.50 · Betano 2.66 corect cel mai bun 2.47 · Betano
Toate liniile (9)
Linie NaftaOlimpija Ljubljana
−0.5 20% corect 4.96 — 80% corect 1.25 —
−0.25 4.26 corect cel mai bun 3.34 · 1xBet 1.31 corect cel mai bun 1.24 · 1xBet
0 3.61 corect cel mai bun 3.05 · BetVictor 1.38 corect cel mai bun 1.32 · 1xBet
+0.25 2.60 corect cel mai bun 2.32 · BetVictor 1.62 corect cel mai bun 1.52 · 1xBet
+0.5 47% corect 2.14 cel mai bun 1.96 · BetVictor 53% corect 1.88 cel mai bun 1.80 · Betano
+0.75 1.87 corect cel mai bun 1.73 · BetVictor 2.15 corect cel mai bun 1.96 · BetVictor
+1 1.60 corect cel mai bun 1.50 · Betano 2.66 corect cel mai bun 2.47 · Betano
+1.25 1.47 corect cel mai bun 1.37 · 1xBet 3.15 corect cel mai bun 2.76 · BetVictor
+1.5 72% corect 1.38 cel mai bun 1.30 · 1xBet 28% corect 3.60 cel mai bun 2.97 · 1xBet

Goluri pe echipă

Nafta goluri

Linie PesteSub
0.5 67% corect 1.50 cel mai bun 1.47 · Betano 33% corect 3.00 cel mai bun 2.63 · Betfair Sportsbook
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
0.5 67% corect 1.50 cel mai bun 1.47 · Betano 33% corect 3.00 cel mai bun 2.63 · Betfair Sportsbook
1.5 26% corect 3.85 cel mai bun 3.20 · BetVictor 74% corect 1.35 cel mai bun 1.33 · Marathonbet

Olimpija Ljubljana goluri

Linie PesteSub
1.5 52% corect 1.92 cel mai bun 1.90 · Betano 48% corect 2.09 cel mai bun 2.00 · Betfair Sportsbook
Toate liniile (2)
Linie PesteSub
1.5 52% corect 1.92 cel mai bun 1.90 · Betano 48% corect 2.09 cel mai bun 2.00 · Betfair Sportsbook
2.5 23% corect 4.39 cel mai bun 3.75 · Betfair Sportsbook 77% corect 1.30 cel mai bun 1.27 · Marathonbet

Prima repriză

Rezultat la pauză

1X2
19% corect 5.20 cel mai bun 4.73 · 1xBet 41% corect 2.47 cel mai bun 2.20 · William Hill 40% corect 2.49 cel mai bun 2.42 · Betano

Goluri în prima repriză

Linie PesteSub
0.5 73% corect 1.38 cel mai bun 1.42 · Betano 27% corect 3.65 cel mai bun 3.20 · Betfair Sportsbook
1 1.83 corect cel mai bun 1.88 · Betano 2.20 corect cel mai bun 2.01 · 1xBet
1.5 33% corect 3.00 cel mai bun 2.80 · Betano 67% corect 1.50 cel mai bun 1.46 · BetVictor
Toate liniile (5)
Linie PesteSub
0.5 73% corect 1.38 cel mai bun 1.42 · Betano 27% corect 3.65 cel mai bun 3.20 · Betfair Sportsbook
0.75 1.52 corect cel mai bun 1.47 · BetVictor 2.91 corect cel mai bun 2.51 · 1xBet
1 1.83 corect cel mai bun 1.88 · Betano 2.20 corect cel mai bun 2.01 · 1xBet
1.25 2.40 corect cel mai bun 2.10 · BetVictor 1.71 corect cel mai bun 1.63 · BetVictor
1.5 33% corect 3.00 cel mai bun 2.80 · Betano 67% corect 1.50 cel mai bun 1.46 · BetVictor

Aceste cote vin dintr-un flux de date care se actualizează la câteva ore, deci o casă peste cota corectă nu e aici un semnal de valoare: semnalăm valoarea doar față de o cotă de referință de cel mult 90 de minute. Șansa dublă se calculează din probabilitățile corecte 1X2. Pe liniile întregi și pe sferturi, o parte sau toată miza poate fi rambursată, așa că acolo arătăm doar cota corectă: cota pragului de rentabilitate al pariului, nu o probabilitate de câștig. Cotele caselor cu peste 12% peste cota corectă sunt omise, ca erori ale fluxului de date.

Statistici echipă: meciuri recente

Până la ultimele 10 meciuri, toate competițiile; între paranteze: Nafta acasă, Olimpija Ljubljana în deplasare.

Statistici echipă, meciuri recente
Statistici echipă, meciuri recenteNaftaOlimpija Ljubljana
Goluri marcate pe meci 0.90 (1.63) 1.50 (0.90)
Goluri primite pe meci 1.50 (1.38) 0.80 (1.20)
Peste 2.5 goluri 50% (50%) 40% (40%)
Ambele echipe au marcat 40% (50%) 50% (40%)
Meciuri fără gol primit 30% (38%) 50% (30%)
Nu a marcat 50% (25%) 10% (40%)

Peste 2.5 goluri: Nafta în 50% și Olimpija Ljubljana în 40% dintre meciurile recente; piața cotează asta la 53% pentru acest meci.

Din 10 meciuri pentru Nafta și 10 pentru Olimpija Ljubljana. Forma este informație publică, deci prețul corect o include deja: bilanțul unei echipe este context, nu motiv de pariere.

Contextul meciului

Nafta a avut o medie de 0.2 goluri marcate și 1.2 goluri primite pe meci în ultimele 5 meciuri din baza noastră de date cu rezultate; Olimpija Ljubljana a avut o medie de 1.4 și 1.2 în 5.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

De ce acest preț?

Nafta
Î E E V Î
medie 0.2 marcate · 1.2 primite (ultimele 5)
Olimpija Ljubljana
V E V E Î
medie 1.4 marcate · 1.2 primite (ultimele 5)

Formă: cel mai recent meci primul.

Întâlniri directe recente
21 aug. 2026 Olimpija Ljubljana 1–0 Nafta
12 apr. 2025 Nafta 1–1 Olimpija Ljubljana
16 feb. 2025 Olimpija Ljubljana 3–0 Nafta
19 oct. 2024 Nafta 0–1 Olimpija Ljubljana
5 aug. 2024 Olimpija Ljubljana 2–0 Nafta

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața de referință, nu doar din acestea.

Dovadă și metodologie

Înregistrarea marcată cu timp a acestui pronostic și modul în care se calculează prețul corect.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție X/2 · Egal sau în deplasare
Cotele înregistrate pentru predicție 1.21
cotele de închidere Pinnacle (cu marjă) în așteptare
CLV predicției —
Rezultat În așteptare
Hashul predicției — amprentă de integritate 15b450958cac8566

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.