Swiss Super League

BSC Young Boys 4–2 FC Sion

Scor final · Pauză 2–1 · Toate rezultatele de ieri

Backtestul nostru arată că, piața de referință făcând din BSC Young Boys cel mai probabil rezultat la 53% (cote corecte 1.90), GTbets a oferit 1.91, o diferență de +0.6% peste prețul corect (Micro-avantaj). Acest lucru a fost reconstruit pe 26 septembrie 2026, nu înregistrat la momentul respectiv. Formă recentă — BSC Young Boys: DWWLL; FC Sion: DDDWW.

După fluierul final

Statistici meci

Statistici meciBSC Young BoysFC Sion
Posesie %4258
Goluri așteptate (xG)3.081.59
Șuturi1919
Șuturi pe poartă95
Cornere64
Cartonașe galbene12
Cartonașe roșii00
Faulturi189
Ofsaiduri11
Aparări ale portarului35
Acuratețea paselor %8288

Ce a spus piața înainte de start

  • BSC Young Boys câștigă 54% s-a întâmplat
  • Egal 22% nu s-a întâmplat
  • FC Sion câștigă 24% nu s-a întâmplat

Cota de închidere Pinnacle, fără marjă, alături de ce s-a întâmplat. Este părerea pieței, nu un pont: un rezultat evaluat la 30% se întâmplă cam de 3 ori din 10.

Arbitru: Lukas Fahndrich, Switzerland · Stadion: Stadion Wankdorf, Bern

Meciuri următoare

Formații, evenimente și statistici de meci: API-Football.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Oportunitate de valoare înainte de start Micro-avantaj

1 BSC Young Boys @ 1.91
Casă de pariuri GTbets
Preț observat
Regula ar fi fost activată (backtest) @ 1.91 (GTbets) · backtest — reconstruit ulterior
Piață 1X2 (rezultatul meciului)
Disponibilitatea și cota exactă au variat în funcție de țară și de moment.
Preț corect 1.90
GTbets 1.91
Încredere: Ridicată
Rezultatul pariului de valoare Câștigat · 1 +0.91u

Diferență de preț: înainte de start, BSC Young Boys (1) era cotat la 1.91 de o casă de pariuri obișnuită, peste prețul corect de 1.90 — o diferență de +0.6%. O observație despre preț, nu o instrucțiune de pariere.

Diferența a fost mai mică de 1.5% — probabil să dispară prin rotunjire, latență sau mișcarea liniei. Am consemnat-o pentru transparență, dar nu a fost un semnal puternic.

Un singur rezultat în care o casă de pariuri plătește peste prețul corect — separat de pronosticul principal de mai jos.

Cel mai probabil rezultat

1/2 Acasă sau în deplasare 77%

Când niciun rezultat unic nu este suficient de probabil, selecția noastră acoperă cele două rezultate cele mai probabile (dublă șansă).

1X2
Referință, înregistrat51%23%26%
Alte estimări
Modelul nostru36%24%41%

Sharp, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Cotele corecte ale selecției (așa cum au fost înregistrate) 1.30
Cotele sharp înregistrate pentru această predicție (Pinnacle) 1.91 / 4.04 / 3.56
Diferența de preț +0.6%
Încredere Ridicată
Acordul modelului Scăzută

Încrederea reflectă doar probabilitatea de referință a selecției: ridicată de la 50%, medie de la 40%, scăzută sub acest prag. Arată cât de probabil este rezultatul, nu cât de mare este diferența. Acordul modelului arată cât de aproape este propriul nostru model de piața de referință pe această selecție — când este scăzut, piața și modelul nostru nu sunt de acord, așa că tratați semnalul cu mai multă prudență.

Rezultatul predicției Câștigat · 1

Ciclul de viață al valorii Închis

Ar fi fost semnalat (backtest) ·
1 BSC Young Boys · soft 1.91 (GTbets) · corect 1.90 · avantaj +0.6%
Sharp la deschidere
1.91
La închidere
1.84 · CLV +4.0%
Rezultat
Câștigat +0.91u Backtest

„Detectat” este momentul în care semnalul a fost afișat prima dată pe site și scris în registrul nostru (înregistrat live din 26 septembrie 2026). Pentru meciurile anterioare, semnalul a fost reconstruit ulterior din cotele pe care le aveam stocate, iar ora afișată este momentul în care regula ar fi declanșat: un backtest, nu o evidență live. Când gap-ul se închide, spunem asta în loc să pretindem că valoarea mai există.

Contextul meciului

Ultimele 5 întâlniri directe pe care le-am urmărit s-au împărțit 1–2–2 (BSC Young Boys victorii – egaluri – FC Sion victorii).

BSC Young Boys a marcat 3 și a primit 1.8 în ultimele 5 meciuri din baza noastră de rezultate; FC Sion a marcat 2.2 și a primit 1.2 în 5.

De la deschidere, în jur de 1.91, prețul de piață sharp pe BSC Young Boys a scăzut la 1.84 — piața s-a mișcat spre acest rezultat.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

Trenduri relevante pentru piață

BSC Young Boys are o medie de 3 goluri marcate în ultimele 5 meciuri.
Fără valoare Deja reflectat în prețul corect — nu există valoare aici pentru BSC Young Boys.
FC Sion este neînvinsă în ultimele 5 meciuri.
Fără valoare Deja reflectat în prețul corect — nu există valoare aici pentru FC Sion.

Afișăm trendul și dacă este deja inclus în preț. Majoritatea site-urilor arată seria și te lasă să presupui că ar trebui să pariezi pe ea.

De ce acest curs?

BSC Young Boys
D W W L L
medie 3 marcate · 1.8 primite (ultimele 5)
FC Sion
D D D W W
medie 2.2 marcate · 1.2 primite (ultimele 5)
Întâlniri directe recente
17 mai 2026 BSC Young Boys 3–3 FC Sion
22 feb. 2026 FC Sion 3–1 BSC Young Boys
7 dec. 2025 FC Sion 2–0 BSC Young Boys
10 aug. 2025 BSC Young Boys 0–0 FC Sion
8 feb. 2025 BSC Young Boys 5–1 FC Sion

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața sharp, nu doar din acestea.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție 1/2 · Acasă sau în deplasare
Cotele înregistrate pentru predicție 1.24
Cote de închidere 1.25
CLV predicției -0.2%
Rezultat Câștigat
Înregistrarea pariului de valoare

Backtest: reconstruit la 26 septembrie 2026 prin aplicarea regulii de astăzi la prețurile stocate înainte de start. Nu a fost afișat în această formă la momentul respectiv; sigiliul lui a fost creat la reconstrucție, ceea ce pentru meciurile deja jucate a fost după meci.

Selecția de valoare 1 · BSC Young Boys
Cotele când regula ar fi declanșat (reconstruit) 1.91
Cote corecte 1.90
Cote la închidere 1.84
CLV al pariului de valoare +4.0%
Profit (unități) +0.91
Rezultat Câștigat
Hashul predicției — amprentă de integritate 39a4199ebdf2fff5

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.