Hungary NB I

Kisvarda FC 1–1 Gyori ETO FC

Scor final · Pauză 1–1 · Toate rezultatele de ieri

Piața de referință îl consideră pe Gyori ETO FC rezultatul cel mai probabil la 48% — cote corecte de 2.07. Nicio casă de pariuri obișnuită nu oferă acum mai mult decât acel preț corect, deci nu există valoare aici — decizia onestă este să treci peste. Formă recentă — Kisvarda FC: DLLWD; Gyori ETO FC: WDDLW.

După fluierul final

Statistici meci

Statistici meciKisvarda FCGyori ETO FC
Posesie %4555
Șuturi1810
Șuturi pe poartă32
Cornere83
Cartonașe galbene24
Cartonașe roșii00
Faulturi1612
Aparări ale portarului12
Acuratețea paselor %8085

Ce a spus piața înainte de start

  • Kisvarda FC câștigă 27% nu s-a întâmplat
  • Egal 25% s-a întâmplat
  • Gyori ETO FC câștigă 47% nu s-a întâmplat

Cota de închidere Pinnacle, fără marjă, alături de ce s-a întâmplat. Este părerea pieței, nu un pont: un rezultat evaluat la 30% se întâmplă cam de 3 ori din 10.

Arbitru: B. Hanyecz · Stadion: Varkert Stadium, Kisvarda

Meciuri următoare

Formații, evenimente și statistici de meci: API-Football.

Formații de start

Kisvarda FC 4-4-2

  1. Ilya Popovich PT
  2. Krisztián Nagy AP
  3. Nikola Radmanovac AP
  4. Martin Chlumecký AP
  5. Dominik Soltész AP
  6. Marko Matanović MI
  7. Bogdan Melnyk MI
  8. Hianga'a M'Bock MI
  9. Ákos Ésik MI
  10. Tonislav Yordanov AT
  11. Christián Herc AT

Gyori ETO FC 5-4-1

  1. Samuel Petráš PT
  2. Bálint Selyem AP
  3. Leon Balogun AP
  4. Norbert Urblík AP
  5. Miljan Krpić AP
  6. Daniel Štefulj AP
  7. Viktor Đukanović MI
  8. Peter Agba MI
  9. Claudiu Bumba MI
  10. Željko Gavrić MI
  11. Nfansu Njie AT

Titulari obișnuiți care nu sunt în XI

  • Ádám Umathum — nu este în primul unsprezece (a început 4 din ultimele 5)
  • Szabolcs Schön — nu este în primul unsprezece (a început 4 din ultimele 5)

A nu fi în XI nu înseamnă neapărat accidentare: poate fi rotație, suspendare sau o lovitură. Comparăm doar cu ultimele 5 formații ale echipei.

Pinnacle, fără marjă (acasă / egal / deplasare): 27 / 25 / 47% când au apărut formațiile, 27 / 25 / 47% la fluierul de start. Cota s-a mișcat foarte puțin după anunțarea formațiilor.

În ligile mari, informațiile despre formații sunt de obicei deja incluse în cotă până devin oficiale.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Verificare a valorii înainte de start

Fără valoare

Nu a fost semnalată nicio valoare pentru acest meci: înainte de start, nicio cotă a vreunei case de pariuri pe care am văzut-o nu a depășit cota corectă conform regulii noastre.

Cel mai probabil rezultat

1/2 Acasă sau în deplasare 75%

Când niciun rezultat unic nu este suficient de probabil, selecția noastră acoperă cele două rezultate cele mai probabile (dublă șansă).

1X2
Referință, înregistrat26%25%48%
Alte estimări
Modelul nostru19%25%55%

Sharp, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Cotele corecte ale selecției (așa cum au fost înregistrate) 1.34
Cotele sharp înregistrate pentru această predicție (Pinnacle) 3.49 / 3.61 / 1.98
Diferența de preț —
Încredere —
Rezultatul predicției Pierdut · X

Contextul meciului

Ultimele 3 întâlniri directe pe care le-am urmărit s-au împărțit 1–0–2 (Kisvarda FC victorii – egaluri – Gyori ETO FC victorii).

Kisvarda FC a marcat 1.2 și a primit 1.4 în ultimele 5 meciuri din baza noastră de rezultate; Gyori ETO FC a marcat 1.8 și a primit 0.6 în 5.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

De ce acest curs?

Kisvarda FC
D L L W D
medie 1.2 marcate · 1.4 primite (ultimele 5)
Gyori ETO FC
W D D L W
medie 1.8 marcate · 0.6 primite (ultimele 5)
Întâlniri directe recente
16 mai 2026 Kisvarda FC 0–1 Gyori ETO FC
15 feb. 2026 Gyori ETO FC 1–0 Kisvarda FC
26 oct. 2025 Kisvarda FC 3–2 Gyori ETO FC

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața sharp, nu doar din acestea.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție 1/2 · Acasă sau în deplasare
Cotele înregistrate pentru predicție 1.26
Cote de închidere 1.28
CLV predicției -1.4%
Rezultat Pierdut
Hashul predicției — amprentă de integritate b8879bfe63eb4eb4

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.