Germania

Pronosticuri 2. Bundesliga

Probabilități corecte, fără marjă, pentru fiecare meci 2. Bundesliga, semnale de valoare când o casă de pariuri greșește și clasamentul — construite din datele pieței de referință (Pinnacle), nu din intuiție.

Meciuri auditate viitoare

cel mai bun preț al casei de pariuri lângă prețul corect (Pinnacle, fără marjă)
Cum se citește tabelul: culori, simboluri și momentele prețurilor

Cum se citește: 45% = șansă corectă, fără marjă · 2.10 = cea mai bună cotă a casei de pariuri · % = cele mai probabile

2.35 Valoare puternică = cu 3% sau mai mult peste cotele corecte · 2.35 Semnal de valoare = 1,5–3% · 2.35 Micro-avantaj = sub 1,5%, doar de monitorizat · Valoare expirată = o diferență semnalată anterior pe care piața a închis-o între timp · Neverificat încă = încă nu există o cotă nouă a casei de pariuri sau Pinnacle pentru comparație · Doar prețul corect = competiții de referință: doar prețul corect, fără verificare de valoare · ≈45% = prețul corect a fost înregistrat mai devreme; momentan nu există o cotă nouă Pinnacle · XI = Formații de start confirmate · = adaugă meciul în Ziua mea (cont gratuit) · Prețurile caselor de pariuri actualizate ultima dată la · prețurile mai vechi de 6 ore s-ar fi putut schimba: verifică din nou la casa ta de pariuri

Alege casele tale de pariuri pentru a vedea cota lor pe fiecare rând →

Meciuri viitoare: cel mai bun preț al casei de pariuri și prețul corect pentru fiecare rezultat
Ora Meci 1X2 Valoare
52% 1.92 corect 1.91 24% 3.96 corect 4.25 24% 3.93 corect 4.17 Neverificat recent
52% 1.91 corect 1.94 22% 4.15 corect 4.45 26% 3.65 corect 3.87 Valoare expirată
56% 1.75 corect 1.80 21% 4.53 corect 4.69 23% 4.25 corect 4.33 Valoare expirată
39% 2.46 corect 2.56 28% 3.65 corect 3.63 33% 2.95 corect 3.00 Valoare expirată
36% 2.70 corect 2.81 25% 3.73 corect 3.95 39% 2.55 corect 2.55 Valoare expirată
47% 2.10 corect 2.11 23% 4.20 corect 4.33 29% 3.17 corect 3.40 Valoare expirată
53% 1.85 corect 1.89 23% 4.20 corect 4.44 25% 3.80 corect 4.06 Fără valoare
41% 2.36 corect 2.46 26% 3.75 corect 3.85 33% 2.87 corect 3.00 Fără valoare
47% 2.06 corect 2.13 25% 4.00 corect 4.05 28% 3.18 corect 3.53 Fără valoare

Rezultate recente — ce s-a întâmplat lângă viziunea pieței înainte de start

Cota de închidere Pinnacle fără marjă: șansa pieței pentru rezultatul care s-a produs. Un număr mic înseamnă că rezultatul a fost o surpriză, nu că cineva ar fi putut ști. O liniuță înseamnă că nu am stabilit prețul pentru acel meci sau că a mers în prelungiri.

Marjele bookmakerilor pe 2. Bundesliga

În meciurile pe care le-am cotat în 2. Bundesliga, marja medie 1X2 a pieței este 8.42%. Cea mai ieftină casă de pariuri pe care o urmărim în această ligă este Pinnacle la 3.59%. Marja este comisionul pe care îl plătești înainte de orice abilitate; este cel mai mare cost controlabil în pariuri.

Pinnacle → · Indicele marjei caselor de pariuri → · Marja bookmakerului (vig) și devigging →

Clasament — sezonul 2026/27 · clasament oficial al ligii

Clasament oficial din API-Football, la . Îl citim din nou după încheierea meciurilor.

# Echipă M V E Î GM GP DG Pcte
1 Hertha BSC 10 9 1 0 23 8 +15 28
2 1. FC Nürnberg 10 6 3 1 24 13 +11 21
3 VfL Wolfsburg 10 5 4 1 25 14 +11 19
4 1. FC Kaiserslautern 10 5 3 2 9 7 +2 18
5 1. FC Magdeburg 10 5 2 3 21 13 +8 17
6 1. FC Heidenheim 10 4 3 3 17 18 -1 15
7 Arminia Bielefeld 10 4 2 4 16 15 +1 14
8 FC St. Pauli 10 2 6 2 12 12 +0 12
9 SpVgg Greuther Fürth 10 3 3 4 13 16 -3 12
10 VfL Osnabrück 10 3 2 5 14 17 -3 11
11 VfL Bochum 10 3 2 5 8 11 -3 11
12 Hannover 96 10 3 2 5 10 16 -6 11
13 Karlsruher SC 10 3 2 5 13 21 -8 11
14 Energie Cottbus 10 2 4 4 18 20 -2 10
15 Eintracht Braunschweig 10 3 1 6 16 18 -2 10
16 SV Darmstadt 98 10 2 3 5 9 19 -10 9
17 Holstein Kiel 10 1 5 4 10 12 -2 8
18 Dynamo Dresden 10 2 2 6 12 20 -8 8

Cei mai buni marcatori — 2026/27 · actualizat 2 nov. 2026

# Jucător Echipă Goluri Pase decisive
1 F. Klaus SpVgg Greuther Fürth 7 1
1 J. Grodowski Arminia Bielefeld 7 1
1 M. Zoma 1. FC Nürnberg 7 0
4 E. Iyoha 1. FC Magdeburg 6 0
5 F. Reese VfL Wolfsburg 5 7

Cei mai buni marcatori, pase decisive și cartonașe →

Statistici echipă în acest sezon

90 meciuri în acest sezon: 3.00 goluri pe meci, 57% peste 2.5, 57% ambele echipe au marcat. xG 3.10 pe meci (din 85 meciuri); 11.0 cornere și 4.4 cartonașe pe meci (din 90 meciuri cu statistici).

EchipăMJGMGP Peste 2.5BTTSMeciuri fără gol primit xG pentru / împotrivă CornereCartonașe
Arminia Bielefeld 101.601.50 80%70%20% 1.30 / 1.27 10.02.0
1. FC Nürnberg 102.401.30 70%70%20% 1.60 / 2.01 10.52.1
Hertha BSC 102.300.80 70%60%40% 2.07 / 1.17 10.02.6
Energie Cottbus 101.802.00 70%80%10% 1.64 / 2.28 12.92.1
Karlsruher SC 101.302.10 70%50%20% 1.24 / 1.50 11.21.7
Dynamo Dresden 101.202.00 70%60%20% 1.34 / 1.81 10.82.0
1. FC Magdeburg 102.101.30 60%50%40% 1.26 / 1.48 9.52.4
1. FC Heidenheim 101.701.80 60%70%30% 2.21 / 1.33 12.51.6
VfL Osnabrück 101.401.70 60%60%20% 1.62 / 1.64 10.52.1
Hannover 96 101.001.60 60%60%10% 1.73 / 1.48 10.72.1
SV Darmstadt 98 100.901.90 60%50%10% 1.02 / 1.54 11.72.5
VfL Wolfsburg 102.501.40 50%60%30% 2.20 / 1.68 13.42.2
Eintracht Braunschweig 101.601.80 50%50%20% 1.65 / 1.58 10.62.2
SpVgg Greuther Fürth 101.301.60 40%60%20% 1.34 / 1.73 12.10.8
FC St. Pauli 101.201.20 40%70%30% 1.68 / 1.23 9.92.5
Holstein Kiel 101.001.20 40%40%20% 1.45 / 1.54 11.23.4
1. FC Kaiserslautern 100.900.70 40%10%70% 1.41 / 1.32 11.12.1
VfL Bochum 100.801.10 30%50%10% 1.15 / 1.30 10.22.9

Goluri pe meci și procente din rezultatele noastre din acest sezon; xG, cornere (pentru + împotrivă) și cartonașe doar acolo unde liga are statistici de meci. Sortate după rata peste 2.5. Forma este context: piața o include în preț.

Clasament final prezis 2026/27 — 5,000 simulări de sezon pe baza ratingurilor noastre Elo

# Echipă Loc mediu la final P(titlu) P(retrogradare)
1 Hertha BSC 1.3 80.6% 0%
2 1. FC Nürnberg 3.8 8.5% 0.1%
3 1. FC Kaiserslautern 4.5 5% 0.3%
4 VfL Wolfsburg 5.2 3% 0.6%
5 1. FC Magdeburg 6.7 1.2% 1.9%
6 Arminia Bielefeld 8.6 0.5% 5.3%
7 VfL Osnabrück 8.7 0.2% 6.4%
8 1. FC Heidenheim 8.9 0.4% 6.5%
9 Hannover 96 9.8 0.2% 9.8%
10 Energie Cottbus 10.4 0.2% 13.1%
11 VfL Bochum 11.2 0.1% 17.4%
12 FC St. Pauli 11.8 0% 21.3%
13 Karlsruher SC 12.2 0% 24.1%
14 SV Darmstadt 98 12.8 0% 30.4%
15 Dynamo Dresden 12.9 0% 30.9%
16 SpVgg Greuther Fürth 12.9 0% 32.3%
17 Holstein Kiel 14.5 0% 48.9%
18 Eintracht Braunschweig 14.7 0% 50.6%

Cum se citește: rulăm întreg sezonul rămas de mii de ori, folosind ratinguri de forță ale echipelor construite din rezultate istorice. Acestea sunt probabilități, nu predicții — cercetarea noastră arată că niciun model nu depășește piața de pariuri pe un singur meci. Totuși, pe durata unui sezon complet, distribuția rezultatelor este relevantă. Actualizat săptămânal pe măsură ce apar rezultate reale.

Pronosticuri fotbal, răspunsuri oneste

Care sunt cele mai bune pronosticuri pentru 2. Bundesliga?

Cea mai precisă prognoză publică pentru 2. Bundesliga este piața de pariuri, cu marja eliminată. Publicăm exact asta — probabilitatea corectă și cotele corecte pentru fiecare meci 2. Bundesliga — și semnalăm doar meciurile pe care o casă de pariuri obișnuită le cotează greșit. Niciun tipster nu bate în mod constant cota de închidere și nu pretindem asta.

Oferiți ponturi de pariuri 2. Bundesliga?

Publicăm un audit, nu ponturi. Pentru fiecare meci 2. Bundesliga primești prețul corect și o verificare onestă a valorii; pronosticurile sunt înregistrate înainte de start și încheiate și evaluate public, atât câștigurile, cât și pierderile, în istoricul nostru.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.