Anglia

Pronosticuri League Two

Probabilități corecte, fără marjă, pentru fiecare meci League Two, semnale de valoare când o casă de pariuri greșește și clasamentul — construite din datele pieței de referință (Pinnacle), nu din intuiție.

Meciuri auditate viitoare

cel mai bun preț al casei de pariuri lângă prețul corect (Pinnacle, fără marjă)

Încă nu există cotă corectă pentru niciun meci. Cotele corecte apar după ce Pinnacle cotează un meci, de obicei cu aproximativ o săptămână înainte de începere.

Meciuri programate

  • Exeter City – Cheltenham
  • Rotherham – Crawley Town
  • Bristol Rovers – Chesterfield
  • Rochdale – York
  • Walsall – Barnet
  • Port Vale – Accrington ST
  • Shrewsbury – Oldham
  • Swindon Town – Grimsby
  • Colchester – Gillingham
  • Crewe – Newport County

Rezultate recente — ce s-a întâmplat lângă viziunea pieței înainte de start

DatăMeciScorPiața a dat acest rezultat
Salford City – Exeter City 2–1 68%
Tranmere – Cheltenham 3–1 48%
Crewe – Barnet 1–1 27%
Colchester – Walsall 1–3 35%
Accrington ST – Northampton 1–1 30%
Swindon Town – Rotherham 2–1 45%
Shrewsbury – Gillingham 1–2 24%
Oldham – Crawley Town 0–1 19%
Fleetwood Town – Bristol Rovers 3–1 39%
Grimsby – York 5–2 42%

Cota de închidere Pinnacle fără marjă: șansa pieței pentru rezultatul care s-a produs. Un număr mic înseamnă că rezultatul a fost o surpriză, nu că cineva ar fi putut ști. O liniuță înseamnă că nu am stabilit prețul pentru acel meci sau că a mers în prelungiri.

Marjele bookmakerilor pe League Two

În meciurile pe care le-am cotat în League Two, marja medie 1X2 a pieței este 7.51%. Cea mai ieftină casă de pariuri pe care o urmărim în această ligă este Pinnacle la 4.91%. Marja este comisionul pe care îl plătești înainte de orice abilitate; este cel mai mare cost controlabil în pariuri.

Pinnacle → · Indicele marjei caselor de pariuri → · Marja bookmakerului (vig) și devigging →

Clasament — sezonul 2026/27 · clasament oficial al ligii

Clasament oficial din API-Football, la . Îl citim din nou după încheierea meciurilor.

# Echipă M V E Î GM GP DG Pcte
1 Salford City 14 10 1 3 25 15 +10 31
2 Barnet 13 7 5 1 28 18 +10 26
3 Walsall 13 5 7 1 21 12 +9 22
4 Crewe 14 5 7 2 17 17 +0 22
5 Cheltenham 14 6 3 5 23 25 -2 21
6 Grimsby 14 5 5 4 24 18 +6 20
7 York 14 5 5 4 24 21 +3 20
8 Gillingham 14 5 5 4 20 19 +1 20
9 Accrington ST 14 4 7 3 23 17 +6 19
10 Chesterfield 14 5 4 5 24 21 +3 19
11 Tranmere 14 4 7 3 19 17 +2 19
12 Exeter City 14 5 4 5 11 9 +2 19
13 Swindon Town 14 5 4 5 15 17 -2 19
14 Newport County 14 4 6 4 20 17 +3 18
15 Shrewsbury 14 5 3 6 17 22 -5 18
16 Fleetwood Town 14 4 5 5 18 18 +0 17
17 Bristol Rovers 14 5 1 8 17 23 -6 16
18 Port Vale 12 4 3 5 10 14 -4 15
19 Rochdale 14 4 3 7 17 26 -9 15
20 Northampton 12 3 5 4 9 9 +0 14
21 Oldham 13 3 3 7 14 19 -5 12
22 Rotherham 14 2 6 6 18 25 -7 12
23 Colchester 13 2 6 5 12 19 -7 12
24 Crawley Town 12 2 3 7 13 21 -8 9

Statistici echipă în acest sezon

163 meciuri în acest sezon: 2.67 goluri pe meci, 46% peste 2.5, 57% ambele echipe au marcat. xG 3.08 pe meci (din 141 meciuri); 10.0 cornere și 4.1 cartonașe pe meci (din 163 meciuri cu statistici).

EchipăMJGMGP Peste 2.5BTTSMeciuri fără gol primit xG pentru / împotrivă CornereCartonașe
Barnet 132.151.38 77%100%0% 2.08 / 1.54 11.02.1
Cheltenham 141.571.71 64%71%7% 1.19 / 1.75 9.62.4
Rochdale 141.211.86 64%50%29% 0.93 / 2.09 9.81.9
Salford City 141.791.07 57%57%29% 1.55 / 1.39 10.71.7
Grimsby 141.711.29 57%57%29% 2.27 / 1.40 12.11.8
Chesterfield 141.711.50 57%71%14% 1.89 / 1.38 8.72.1
Gillingham 141.431.36 57%57%29% 1.30 / 1.57 9.22.6
Rotherham 141.291.79 57%71%7% 1.61 / 1.58 8.62.4
York 141.711.50 50%71%21% 1.71 / 1.58 10.21.6
Accrington ST 141.641.21 50%64%29% 1.52 / 1.36 10.02.8
Newport County 141.431.21 50%57%29% 1.16 / 1.52 8.61.8
Shrewsbury 141.211.57 50%50%21% 1.77 / 1.14 9.72.9
Bristol Rovers 141.211.64 50%43%36% 1.81 / 1.44 9.12.3
Crawley Town 121.081.75 50%67%8% 1.54 / 1.89 9.82.7
Walsall 131.620.92 46%54%46% 1.97 / 1.94 11.82.2
Fleetwood Town 141.291.29 43%64%29% 1.65 / 1.52 10.42.4
Swindon Town 141.001.14 43%43%21% 1.27 / 1.90 11.61.6
Oldham 131.081.31 39%39%31% 1.79 / 1.52 10.71.8
Tranmere 141.361.21 36%64%29% 1.28 / 1.57 10.02.2
Colchester 130.771.46 31%54%15% 1.42 / 1.66 9.51.3
Crewe 141.211.21 29%64%29% 1.32 / 1.64 9.31.6
Exeter City 140.790.64 21%29%50% 1.25 / 1.16 9.11.6
Port Vale 120.831.17 17%33%33% 1.51 / 1.14 9.81.9
Northampton 120.750.75 0%33%33% 0.95 / 1.38 9.71.6

Goluri pe meci și procente din rezultatele noastre din acest sezon; xG, cornere (pentru + împotrivă) și cartonașe doar acolo unde liga are statistici de meci. Sortate după rata peste 2.5. Forma este context: piața o include în preț.

Clasament final prezis 2026/27 — 5,000 simulări de sezon pe baza ratingurilor noastre Elo

# Echipă Loc mediu la final P(titlu) P(retrogradare)
1 Salford City 1.5 68.7% 0%
2 Barnet 2.6 23.3% 0%
3 Walsall 6.6 2.1% 0.1%
4 Crewe 7.8 1.3% 0.3%
5 Grimsby 7.9 1.1% 0.3%
6 Chesterfield 8 1.2% 0.4%
7 York 9.4 0.6% 0.8%
8 Swindon Town 9.6 0.3% 0.8%
9 Cheltenham 10.3 0.4% 1.1%
10 Fleetwood Town 10.7 0.4% 1.6%
11 Exeter City 11.3 0.3% 2.1%
12 Accrington ST 12.6 0.1% 3.1%
13 Gillingham 12.9 0.1% 3.5%
14 Oldham 13.1 0.1% 4.7%
15 Port Vale 13.4 0% 5.3%
16 Bristol Rovers 15 0% 8.2%
17 Newport County 15.6 0% 10.3%
18 Rochdale 15.7 0% 10.4%
19 Shrewsbury 16 0% 11.7%
20 Tranmere 16.1 0% 12%
21 Colchester 19.9 0% 42.3%
22 Northampton 20.8 0% 53.2%
23 Rotherham 21.2 0% 58.4%
24 Crawley Town 21.8 0% 69.3%

Cum se citește: rulăm întreg sezonul rămas de mii de ori, folosind ratinguri de forță ale echipelor construite din rezultate istorice. Acestea sunt probabilități, nu predicții — cercetarea noastră arată că niciun model nu depășește piața de pariuri pe un singur meci. Totuși, pe durata unui sezon complet, distribuția rezultatelor este relevantă. Actualizat săptămânal pe măsură ce apar rezultate reale.

Pronosticuri fotbal, răspunsuri oneste

Care sunt cele mai bune pronosticuri pentru League Two?

Cea mai precisă prognoză publică pentru League Two este piața de pariuri, cu marja eliminată. Publicăm exact asta — probabilitatea corectă și cotele corecte pentru fiecare meci League Two — și semnalăm doar meciurile pe care o casă de pariuri obișnuită le cotează greșit. Niciun tipster nu bate în mod constant cota de închidere și nu pretindem asta.

Oferiți ponturi de pariuri League Two?

Publicăm un audit, nu ponturi. Pentru fiecare meci League Two primești prețul corect și o verificare onestă a valorii; pronosticurile sunt înregistrate înainte de start și încheiate și evaluate public, atât câștigurile, cât și pierderile, în istoricul nostru.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.