Franța

Pronosticuri Ligue 1

Probabilități corecte, fără marjă, pentru fiecare meci Ligue 1, semnale de valoare când o casă de pariuri greșește și clasamentul — construite din datele pieței de referință (Pinnacle), nu din intuiție.

Meciuri auditate viitoare

cel mai bun preț al casei de pariuri lângă prețul corect (Pinnacle, fără marjă)
Cum se citește tabelul: culori, simboluri și momentele prețurilor

Cum se citește: 45% = șansă corectă, fără marjă · 2.10 = cea mai bună cotă a casei de pariuri · % = cele mai probabile

2.35 Valoare puternică = cu 3% sau mai mult peste cotele corecte · 2.35 Semnal de valoare = 1,5–3% · 2.35 Micro-avantaj = sub 1,5%, doar de monitorizat · Valoare expirată = o diferență semnalată anterior pe care piața a închis-o între timp · Neverificat încă = încă nu există o cotă nouă a casei de pariuri sau Pinnacle pentru comparație · Doar prețul corect = competiții de referință: doar prețul corect, fără verificare de valoare · ≈45% = prețul corect a fost înregistrat mai devreme; momentan nu există o cotă nouă Pinnacle · XI = Formații de start confirmate · = adaugă meciul în Ziua mea (cont gratuit) · Prețurile caselor de pariuri actualizate ultima dată între și

Alege casele tale de pariuri pentru a vedea cota lor pe fiecare rând →

Meciuri viitoare: cel mai bun preț al casei de pariuri și prețul corect pentru fiecare rezultat
Ora Meci 1X2 Valoare
46% 2.10 corect 2.16 25% 4.00 corect 3.95 28% 3.51 corect 3.53 Fără valoare
22% 4.40 corect 4.56 23% 4.04 corect 4.30 55% 1.87 corect 1.82 Neverificat recent
87% 1.16 corect 1.15 8% 10.50 corect 12.72 5% 19.00 corect 18.88 Neverificat recent
46% 2.13 corect 2.19 26% 3.94 corect 3.86 28% 3.65 corect 3.52 Fără valoare
26% 3.70 corect 3.79 26% 3.84 corect 3.83 47% 2.14 corect 2.11 Neverificat recent
33% 3.04 corect 3.07 26% 3.80 corect 3.81 41% 2.50 corect 2.43 Neverificat recent
35% 2.83 corect 2.84 28% 3.52 corect 3.55 37% 2.65 corect 2.73 Valoare expirată
23% 4.45 corect 4.35 22% 4.31 corect 4.51 55% 1.80 corect 1.82 Fără valoare
47% 2.15 corect 2.15 24% 4.16 corect 4.17 29% 3.31 corect 3.40 Fără valoare

Rezultate recente — ce s-a întâmplat lângă viziunea pieței înainte de start

DatăMeciScorPiața a dat acest rezultat
Lorient – Stade Brestois 29 0–2 30%
Marseille – Toulouse 2–0 51%
Paris FC – Monaco 3–1 38%
Lyon – Angers 2–0 69%
Strasbourg – Auxerre 5–1 51%
Estac Troyes – Le Mans 2–0 43%
Lille – Lens 1–0 35%
Nice – Rennes 5–2 35%
Le Havre – Paris Saint Germain 1–5 77%
Paris Saint Germain – Lyon 2–0 75%

Cota de închidere Pinnacle fără marjă: șansa pieței pentru rezultatul care s-a produs. Un număr mic înseamnă că rezultatul a fost o surpriză, nu că cineva ar fi putut ști. O liniuță înseamnă că nu am stabilit prețul pentru acel meci sau că a mers în prelungiri.

Marjele bookmakerilor pe Ligue 1

În meciurile pe care le-am cotat în Ligue 1, marja medie 1X2 a pieței este 6.59%. Cea mai ieftină casă de pariuri pe care o urmărim în această ligă este LeoVegas (SE) la 2.51%. Marja este comisionul pe care îl plătești înainte de orice abilitate; este cel mai mare cost controlabil în pariuri.

LeoVegas (SE) → · Indicele marjei caselor de pariuri → · Marja bookmakerului (vig) și devigging →

Clasament — sezonul 2026/27 · clasament oficial al ligii

Clasament oficial din API-Football, la . Îl citim din nou după încheierea meciurilor.

# Echipă M V E Î GM GP DG Pcte
1 Paris Saint Germain 9 6 2 1 21 10 +11 20
2 Lille 9 5 3 1 12 6 +6 18
3 Lyon 9 5 2 2 15 7 +8 17
4 Paris FC 9 5 2 2 16 10 +6 17
5 Rennes 9 5 1 3 20 19 +1 16
6 Marseille 9 5 0 4 20 13 +7 15
7 Monaco 9 4 3 2 12 10 +2 15
8 Nice 9 4 2 3 13 12 +1 14
9 Lens 9 4 1 4 16 13 +3 13
10 Lorient 8 3 3 2 7 6 +1 12
11 Toulouse 9 2 4 3 12 13 -1 10
12 Strasbourg 9 3 1 5 17 19 -2 10
13 Auxerre 9 3 1 5 13 23 -10 10
14 Stade Brestois 29 8 2 3 3 14 12 +2 9
15 Angers 9 2 2 5 9 17 -8 8
16 Estac Troyes 9 2 2 5 7 16 -9 8
17 Le Mans 9 1 4 4 11 18 -7 7
18 Le Havre 9 0 2 7 9 20 -11 2

Cei mai buni marcatori — 2026/27 · actualizat 2 nov. 2026

# Jucător Echipă Goluri Pase decisive
1 E. Lepaul Rennes 7 0
2 L. Sinayoko Paris FC 6 4
2 E. Wahi Nice 6 2
4 A. Gouiri Marseille 5 2
4 C. Tengstedt Toulouse 5 1

Cei mai buni marcatori, pase decisive și cartonașe →

Statistici echipă în acest sezon

80 meciuri în acest sezon: 3.05 goluri pe meci, 60% peste 2.5, 61% ambele echipe au marcat. xG 3.23 pe meci (din 76 meciuri); 9.1 cornere și 3.7 cartonașe pe meci (din 80 meciuri cu statistici).

EchipăMJGMGP Peste 2.5BTTSMeciuri fără gol primit xG pentru / împotrivă CornereCartonașe
Rennes 92.222.11 89%67%22% 2.16 / 2.36 11.52.3
Strasbourg 91.892.11 89%78%0% 1.37 / 1.89 7.21.7
Paris Saint Germain 92.331.11 78%78%22% 2.40 / 1.21 8.01.0
Lens 91.781.44 78%78%0% 1.73 / 1.56 10.02.2
Auxerre 91.442.56 78%89%11% 1.49 / 2.09 11.71.9
Stade Brestois 29 81.751.50 75%88%0% 2.13 / 1.27 9.01.5
Paris FC 91.781.11 67%56%33% 1.88 / 1.11 7.12.3
Nice 91.441.33 67%67%11% 1.38 / 1.73 9.12.4
Le Mans 91.222.00 67%78%0% 1.39 / 2.12 8.22.7
Marseille 92.221.44 56%44%33% 1.61 / 1.89 8.41.4
Toulouse 91.331.44 56%44%22% 1.86 / 1.33 8.12.0
Le Havre 91.002.22 56%67%11% 1.67 / 1.97 9.91.8
Lyon 91.670.78 44%44%44% 1.60 / 1.14 10.21.3
Monaco 91.331.11 44%67%22% 1.27 / 1.46 8.32.2
Angers 91.001.89 44%44%33% 1.37 / 1.82 11.71.6
Lorient 80.880.75 38%38%63% 1.11 / 1.12 8.81.1
Estac Troyes 90.781.78 33%33%33% 1.10 / 1.35 8.61.8
Lille 91.330.67 22%44%56% 1.43 / 1.50 8.51.6

Goluri pe meci și procente din rezultatele noastre din acest sezon; xG, cornere (pentru + împotrivă) și cartonașe doar acolo unde liga are statistici de meci. Sortate după rata peste 2.5. Forma este context: piața o include în preț.

Pronosticuri fotbal, răspunsuri oneste

Care sunt cele mai bune pronosticuri pentru Ligue 1?

Cea mai precisă prognoză publică pentru Ligue 1 este piața de pariuri, cu marja eliminată. Publicăm exact asta — probabilitatea corectă și cotele corecte pentru fiecare meci Ligue 1 — și semnalăm doar meciurile pe care o casă de pariuri obișnuită le cotează greșit. Niciun tipster nu bate în mod constant cota de închidere și nu pretindem asta.

Oferiți ponturi de pariuri Ligue 1?

Publicăm un audit, nu ponturi. Pentru fiecare meci Ligue 1 primești prețul corect și o verificare onestă a valorii; pronosticurile sunt înregistrate înainte de start și încheiate și evaluate public, atât câștigurile, cât și pierderile, în istoricul nostru.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.