Chile

Pronosticuri Primera Division Chile

Probabilități corecte, fără marjă, pentru fiecare meci Primera Division Chile, semnale de valoare când o casă de pariuri greșește și clasamentul — construite din datele pieței de referință (Pinnacle), nu din intuiție.

Meciuri auditate viitoare

cel mai bun preț al casei de pariuri lângă prețul corect (Pinnacle, fără marjă)
Cum se citește tabelul: culori, simboluri și momentele prețurilor

Cum se citește: 45% = șansă corectă, fără marjă · 2.10 = cea mai bună cotă a casei de pariuri · % = cele mai probabile

2.35 Valoare puternică = cu 3% sau mai mult peste cotele corecte · 2.35 Semnal de valoare = 1,5–3% · 2.35 Micro-avantaj = sub 1,5%, doar de monitorizat · Valoare expirată = o diferență semnalată anterior pe care piața a închis-o între timp · Neverificat încă = încă nu există o cotă nouă a casei de pariuri sau Pinnacle pentru comparație · Doar prețul corect = competiții de referință: doar prețul corect, fără verificare de valoare · ≈45% = prețul corect a fost înregistrat mai devreme; momentan nu există o cotă nouă Pinnacle · XI = Formații de start confirmate · = adaugă meciul în Ziua mea (cont gratuit) · Prețurile caselor de pariuri actualizate ultima dată la

Alege casele tale de pariuri pentru a vedea cota lor pe fiecare rând →

Meciuri viitoare: cel mai bun preț al casei de pariuri și prețul corect pentru fiecare rezultat
Ora Meci 1X2 Valoare
76% 1.35 corect 1.31 +3.0% 14% 6.00 corect 7.20 10% 9.69 corect 10.21 Valoare puternică
47% 2.07 corect 2.14 26% 3.55 corect 3.81 27% 3.53 corect 3.70 Valoare expirată
36% 3.10 corect 2.81 +10.3% 28% 3.30 corect 3.58 36% 2.63 corect 2.74 Valoare puternică
19% 4.90 corect 5.18 25% 3.70 corect 3.93 55% 1.79 corect 1.81 Valoare expirată
64% 1.50 corect 1.56 20% 4.65 corect 5.07 16% 6.60 corect 6.11 Fără valoare

Rezultate recente — ce s-a întâmplat lângă viziunea pieței înainte de start

DatăMeciScorPiața a dat acest rezultat
Deportes Limache – A. Italiano 2–0 47%
Cobresal – Everton de Vina 2–2 25%
U. Catolica – Universidad de Chile 1–0 30%
Huachipato – D. La Serena 0–0 26%
O'Higgins – Nublense 1–0 47%
Coquimbo Unido – Union La Calera 1–0 57%
Colo Colo – Universidad de Concepcion 6–1 73%
U. Catolica – A. Italiano 1–1 —
Universidad de Chile – Everton de Vina 4–1 53%
Universidad de Concepcion – Deportes Limache 0–1 37%

Cota de închidere Pinnacle fără marjă: șansa pieței pentru rezultatul care s-a produs. Un număr mic înseamnă că rezultatul a fost o surpriză, nu că cineva ar fi putut ști. O liniuță înseamnă că nu am stabilit prețul pentru acel meci sau că a mers în prelungiri.

Marjele bookmakerilor pe Primera Division Chile

În meciurile pe care le-am cotat în Primera Division Chile, marja medie 1X2 a pieței este 9.07%. Cea mai ieftină casă de pariuri pe care o urmărim în această ligă este Pinnacle la 4.30%. Marja este comisionul pe care îl plătești înainte de orice abilitate; este cel mai mare cost controlabil în pariuri.

Pinnacle → · Indicele marjei caselor de pariuri → · Marja bookmakerului (vig) și devigging →

Clasament — sezonul 2026 · clasament oficial al ligii

Clasament oficial din API-Football, la . Îl citim din nou după încheierea meciurilor.

# Echipă M V E Î GM GP DG Pcte
1 Colo Colo 26 18 4 4 57 29 +28 58
2 Universidad de Chile 26 14 6 6 45 21 +24 48
3 U. Catolica 26 14 4 8 53 37 +16 46
4 Everton de Vina 26 11 7 8 43 33 +10 40
5 Palestino 25 11 5 9 39 36 +3 38
6 Deportes Limache 25 11 4 10 46 37 +9 37
7 Coquimbo Unido 25 10 5 10 38 35 +3 35
8 Nublense 26 9 8 9 30 39 -9 35
9 D. La Serena 26 8 10 8 39 42 -3 34
10 Huachipato 25 9 6 10 34 40 -6 33
11 Concepción 25 9 5 11 27 30 -3 32
12 O'Higgins 26 9 4 13 30 39 -9 31
13 A. Italiano 25 7 9 9 28 33 -5 30
14 Cobresal 26 7 6 13 38 48 -10 27
15 Universidad de Concepcion 26 6 5 15 19 47 -28 23
16 Union La Calera 26 5 6 15 23 43 -20 21

Statistici echipă în acest sezon

206 meciuri în acest sezon: 2.86 goluri pe meci, 54% peste 2.5, 54% ambele echipe au marcat. xG 2.62 pe meci (din 55 meciuri); 9.9 cornere și 5.3 cartonașe pe meci (din 204 meciuri cu statistici).

EchipăMJGMGP Peste 2.5BTTSMeciuri fără gol primit xG pentru / împotrivă CornereCartonașe
Deportes Limache 251.841.48 72%56%24% 1.65 / 1.57 9.52.2
U. Catolica 262.041.42 69%65%23% 1.40 / 1.07 9.43.2
Colo Colo 262.191.12 58%62%31% 1.90 / 1.29 10.31.7
D. La Serena 261.501.62 58%58%27% 1.50 / 1.35 10.02.9
Cobresal 261.381.96 58%58%15% 1.46 / 1.12 10.92.5
Union La Calera 261.041.46 58%50%23% 0.79 / 1.54 10.42.5
Palestino 251.561.44 56%64%20% 1.61 / 1.12 9.13.0
Universidad de Chile 261.730.81 54%46%42% 2.02 / 0.94 10.12.3
Everton de Vina 261.541.31 54%54%23% 1.49 / 1.71 10.32.6
Coquimbo Unido 261.461.38 54%65%19% 1.29 / 1.31 10.33.2
Huachipato 261.351.54 54%46%31% 1.20 / 0.99 9.62.2
A. Italiano 251.121.32 48%48%36% 1.01 / 1.24 8.92.9
O'Higgins 261.151.50 46%50%19% 1.16 / 1.20 10.42.6
Nublense 261.151.50 46%54%27% 0.99 / 1.53 9.12.9
Universidad de Concepcion 260.731.81 46%46%19% 1.25 / 1.51 11.03.5
Concepción 251.081.20 32%40%32% 1.02 / 1.20 9.02.4

Goluri pe meci și procente din rezultatele noastre din acest sezon; xG, cornere (pentru + împotrivă) și cartonașe doar acolo unde liga are statistici de meci. Sortate după rata peste 2.5. Forma este context: piața o include în preț.

Clasament final prezis 2026/27 — 5,000 simulări de sezon pe baza ratingurilor noastre Elo

# Echipă Loc mediu la final P(titlu) P(retrogradare)
1 Colo Colo 2.2 41.3% 0%
2 Universidad de Chile 2.9 25.6% 0%
3 Concepción 3.7 13.5% 0%
4 U. Catolica 3.8 14.5% 0%
5 Everton de Vina 6.1 2.6% 0.1%
6 A. Italiano 7.8 0.8% 0.6%
7 Deportes Limache 7.8 0.5% 0.7%
8 D. La Serena 8 0.4% 0.6%
9 Palestino 8.5 0.4% 0.8%
10 Cobresal 9.4 0.2% 2.4%
11 Nublense 9.9 0.1% 4.1%
12 Huachipato 11.3 0% 10.8%
13 O'Higgins 12.1 0% 17.2%
14 Coquimbo Unido 13.1 0% 32.7%
15 Union La Calera 14.4 0% 58.7%
16 Universidad de Concepcion 14.9 0% 71.3%

Cum se citește: rulăm întreg sezonul rămas de mii de ori, folosind ratinguri de forță ale echipelor construite din rezultate istorice. Acestea sunt probabilități, nu predicții — cercetarea noastră arată că niciun model nu depășește piața de pariuri pe un singur meci. Totuși, pe durata unui sezon complet, distribuția rezultatelor este relevantă. Actualizat săptămânal pe măsură ce apar rezultate reale.

Pronosticuri fotbal, răspunsuri oneste

Care sunt cele mai bune pronosticuri pentru Primera Division Chile?

Cea mai precisă prognoză publică pentru Primera Division Chile este piața de pariuri, cu marja eliminată. Publicăm exact asta — probabilitatea corectă și cotele corecte pentru fiecare meci Primera Division Chile — și semnalăm doar meciurile pe care o casă de pariuri obișnuită le cotează greșit. Niciun tipster nu bate în mod constant cota de închidere și nu pretindem asta.

Oferiți ponturi de pariuri Primera Division Chile?

Publicăm un audit, nu ponturi. Pentru fiecare meci Primera Division Chile primești prețul corect și o verificare onestă a valorii; pronosticurile sunt înregistrate înainte de start și încheiate și evaluate public, atât câștigurile, cât și pierderile, în istoricul nostru.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.