UEFA Conference League

SC Freiburg 3–2 FK Jablonec

Scor final · Pauză 1–1 · Toate rezultatele de ieri

Piața de referință îl consideră pe SC Freiburg rezultatul cel mai probabil la 77% — cote corecte de 1.30. BetOnline.ag oferă 1.31, o diferență de piață de +1% peste prețul corect, iar acolo semnalăm valoarea (Micro-avantaj). Încrederea este Ridicată, iar acordul modelului este Scăzută. Formă recentă — SC Freiburg: WDWWW; FK Jablonec: WDLWL.

După fluierul final

Goluri și cartonașe

  1. 14' N. Tekijaski · cartonaș galben · FK Jablonec
  2. 15' V. Grifo · gol · SC Freiburg
  3. 28' A. Rusek · gol · assist J. Slama · FK Jablonec
  4. 53' D. Pavlovic (autogol) · SC Freiburg
  5. 63' N. Okeke · cartonaș galben · FK Jablonec
  6. 65' M. Eggestein · gol · assist L. Kubler · SC Freiburg
  7. 72' P. Osterhage · cartonaș galben · SC Freiburg
  8. 77' D. Holly · cartonaș galben · FK Jablonec
  9. 90+3' G. Kuol · gol · FK Jablonec

Statistici meci

Statistici meciSC FreiburgFK Jablonec
Posesie %6040
Goluri așteptate (xG)1.871.18
Șuturi2311
Șuturi pe poartă92
Cornere51
Cartonașe galbene13
Cartonașe roșii00
Faulturi1914
Ofsaiduri02
Aparări ale portarului08
Acuratețea paselor %9282

Ce a spus piața înainte de start

  • SC Freiburg câștigă 76% s-a întâmplat
  • Egal 16% nu s-a întâmplat
  • FK Jablonec câștigă 8% nu s-a întâmplat
  • Peste 2,5 goluri 58% s-a întâmplat

Cota de închidere Pinnacle, fără marjă, alături de ce s-a întâmplat. Este părerea pieței, nu un pont: un rezultat evaluat la 30% se întâmplă cam de 3 ori din 10.

Arbitru: Edgars Malcevs, Latvia · Stadion: Europa-Park-Stadion, Freiburg

Meciuri următoare

Formații, evenimente și statistici de meci: API-Football.

Formații de start

SC Freiburg 4-2-3-1

  1. 1 Mio Backhaus PT
  2. 17 Lukas Kübler AP
  3. 28 Matthias Ginter AP
  4. 37 Maximilian Rosenfelder AP
  5. 30 Christian Günter AP
  6. 8 Maximilian Eggestein MI
  7. 6 Patrick Osterhage MI
  8. 22 Cyriaque Irié MI
  9. 14 Yuito Suzuki MI
  10. 32 Vincenzo Grifo MI
  11. 9 Lucas Höler AT

Rezerve: Florian Müller, Jannik Huth, Philipp Lienhart, Anthony Jung, Philipp Treu, Jordy Makengo, Yannick Engelhardt, Rihito Yamamoto, Igor Matanović, Mateo Zelic, Keisuke Goto

Titulari obișnuiți care nu sunt în XI

  • Philipp Lienhart — pe bancă (a început 5 din ultimele 5)
  • Jordy Makengo — pe bancă (a început 5 din ultimele 5)
  • Yannick Engelhardt — pe bancă (a început 5 din ultimele 5)
  • Jan-Niklas Beste — nu este în lot (a început 5 din ultimele 5)
  • Derry Scherhant — nu este în lot (a început 5 din ultimele 5)
  • Igor Matanović — pe bancă (a început 5 din ultimele 5)
  • P. Treu — pe bancă (a început 4 din ultimele 5)

FK Jablonec 4-2-3-1

  1. 1 Jan Hanuš PT
  2. 18 Martin Cedidla AP
  3. 4 Nemanja Tekijaški AP
  4. 15 Dušan Pavlović AP
  5. 20 Jiří Sláma AP
  6. 13 Richard Sedláček MI
  7. 6 Nelson Okeke MI
  8. 7 Vakhtang Chanturishvili MI
  9. 17 Saidou Alioum Moubarak MI
  10. 21 Matěj Polidar MI
  11. 9 Antonín Růsek AT

Rezerve: Klemen Mihelak, Evzen Maly, Filip Novák, Filip Zorvan, David Nykrin, Daniel Souček, Dominik Hollý, Sebastian Nebyla, Jan Chramosta, Garang Kuol

Titulari obișnuiți care nu sunt în XI

  • S. Nebyla — pe bancă (a început 4 din ultimele 5)

A nu fi în XI nu înseamnă neapărat accidentare: poate fi rotație, suspendare sau o lovitură. Comparăm doar cu ultimele 5 formații ale echipei.

Pinnacle, fără marjă (acasă / egal / deplasare): 77 / 15 / 8% când au apărut formațiile, 76 / 16 / 8% la fluierul de start. Cota s-a mișcat foarte puțin după anunțarea formațiilor.

În ligile mari, informațiile despre formații sunt de obicei deja incluse în cotă până devin oficiale.

Cel mai probabil rezultat nu este același lucru cu valoarea: valoarea este acolo unde o casă de pariuri plătește mai mult decât prețul corect, iar cele două pot indica rezultate diferite.

Oportunitate de valoare înainte de start Micro-avantaj

1 SC Freiburg @ 1.31
Casă de pariuri BetOnline.ag
Preț observat
Semnal înregistrat @ 1.31 (BetOnline.ag) · înregistrat live, înainte de start
Piață 1X2 (rezultatul meciului)
Disponibilitatea și cota exactă au variat în funcție de țară și de moment.
Preț corect 1.30
BetOnline.ag 1.31
Încredere: Ridicată
Rezultatul pariului de valoare Câștigat · 1 +0.31u

Diferență de preț: înainte de start, SC Freiburg (1) era cotat la 1.31 de o casă de pariuri obișnuită, peste prețul corect de 1.30 — o diferență de +1%. O observație despre preț, nu o instrucțiune de pariere.

Diferența a fost mai mică de 1.5% — probabil să dispară prin rotunjire, latență sau mișcarea liniei. Am consemnat-o pentru transparență, dar nu a fost un semnal puternic.

Un singur rezultat în care o casă de pariuri plătește peste prețul corect — separat de pronosticul principal de mai jos.

Cel mai probabil rezultat

1 Victorie acasă 71%
1X2
Referință, înregistrat71%18%11%
Alte estimări
Modelul nostru64%21%15%

Sharp, înregistrat = Pinnacle când am consemnat meciul (poate fi vechi de câteva zile). Modelul nostru = propria noastră estimare, care în medie anticipează mai slab decât piața.

Cotele corecte ale selecției (așa cum au fost înregistrate) 1.42
Cotele sharp înregistrate pentru această predicție (Pinnacle) 1.38 / 4.90 / 7.45
Diferența de preț +1%
Încredere Ridicată
Acordul modelului Medie

Încrederea reflectă doar probabilitatea de referință a selecției: ridicată de la 50%, medie de la 40%, scăzută sub acest prag. Arată cât de probabil este rezultatul, nu cât de mare este diferența. Acordul modelului arată cât de aproape este propriul nostru model de piața de referință pe această selecție — când este scăzut, piața și modelul nostru nu sunt de acord, așa că tratați semnalul cu mai multă prudență.

Rezultatul predicției Câștigat · 1

Ciclul de viață al valorii Închis

Detectat ·
1 SC Freiburg · soft 1.31 (BetOnline.ag) · corect 1.30 · avantaj +1%
Sharp la deschidere
1.30
La închidere
1.31 · CLV -0.3%
Rezultat
Câștigat +0.31u 🔒 Înregistrat live înainte de start

„Detectat” este momentul în care semnalul a fost afișat prima dată pe site și scris în registrul nostru (înregistrat live din 26 septembrie 2026). Pentru meciurile anterioare, semnalul a fost reconstruit ulterior din cotele pe care le aveam stocate, iar ora afișată este momentul în care regula ar fi declanșat: un backtest, nu o evidență live. Când gap-ul se închide, spunem asta în loc să pretindem că valoarea mai există.

Contextul meciului

SC Freiburg a marcat 2.8 și a primit 0.8 în ultimele 5 meciuri din baza noastră de rezultate; FK Jablonec a marcat 1.2 și a primit 1 în 5.

Prețul de piață sharp pe SC Freiburg abia s-a mișcat de la deschidere (1.30 la 1.31) — nicio informație nouă semnificativă nu a recalibrat acest meci.

Aceste cifre provin din propriile noastre rezultate urmărite și din instantanee ale cotelor pentru acest meci — nu dintr-un feed generic de statistici.

Trenduri relevante pentru piață

SC Freiburg este neînvinsă în ultimele 5 meciuri.
Fără valoare Deja reflectat în prețul corect — nu există valoare aici pentru SC Freiburg.

Afișăm trendul și dacă este deja inclus în preț. Majoritatea site-urilor arată seria și te lasă să presupui că ar trebui să pariezi pe ea.

De ce acest curs?

SC Freiburg
W D W W W
medie 2.8 marcate · 0.8 primite (ultimele 5)
FK Jablonec
W D L W L
medie 1.2 marcate · 1 primite (ultimele 5)

Forma recentă și întâlnirile directe provin din rezultatele noastre încheiate — contextul din spatele prețului corect. Prețul în sine vine din piața sharp, nu doar din acestea.

Înregistrare publică, cu marcaj temporal

Înregistrat înainte de start
Înregistrarea predicției
Selecție 1 · Victorie acasă
Cotele înregistrate pentru predicție 1.38
Cote de închidere 1.29
CLV predicției +7.0%
Rezultat Câștigat
Înregistrarea pariului de valoare

Înregistrat când site-ul îl afișa, înainte de start. Sigiliul lui se află în exportul nostru public după publicarea rândului acestui meci și în următoarea captură externă zilnică (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna); pentru semnalele înregistrate în ziua meciului, acea captură are loc după start, așa că dovada înainte de start este propriul nostru timestamp.

Selecția de valoare 1 · SC Freiburg
Cote la momentul marcării 1.31
Cote corecte 1.30
Cote la închidere 1.31
CLV al pariului de valoare -0.3%
Profit (unități) +0.31
Rezultat Câștigat
Hashul predicției — amprentă de integritate c755334c360f99ed

Acest hash identifică pronosticul așa cum a fost înregistrat: echipele, ora de start, probabilitățile modelului nostru, cotele Pinnacle înregistrate pentru el (la logare sau, dacă nu au existat, primele cotate după logare și înainte de start, care pot fi adăugate după meci) și ora logării. O editare ulterioară a oricăruia dintre ele l-ar schimba (și un start reprogramat îl schimbă). Nu acoperă cotele de închidere, rezultatul sau înregistrarea pariului de valoare de mai sus; semnalele de valoare înregistrate live au propriul sigiliu în registrul public. Verifică în registrul public →

În fiecare zi, un instantaneu al întregii înregistrări publice este publicat într-un depozit Git public și marcat temporal cu OpenTimestamps. Instantaneele cu marcaj temporal nu sunt niciodată rescrise, iar istoricul Git arată orice diferență, astfel încât o modificare ulterioară a unui rând vechi este vizibilă prin compararea a două instantanee. Fișierul de corecții listează corecțiile pe care le-am anunțat. Verifică în jurnalul public →

Din 20 iunie 2026, înregistrarea publică este fotografiată zilnic (07:40 ora Bucureștiului: 04:40 UTC vara, 05:40 UTC iarna) într-un jurnal extern. Un pronostic este marcat temporal extern înainte de start doar dacă se afla într-un instantaneu luat înainte de meci; pronosticurile înregistrate în ziua meciului sau cele al căror preț Pinnacle a fost adăugat după înregistrare apar acolo pentru prima dată după start. Semnalele de valoare sunt înregistrate în timp real doar din 26 septembrie 2026; semnalele de valoare anterioare au fost reconstruite în acea dată.

Metodologie

Prețul corect vine chiar din piața de referință: eliminăm marja din cotele de tip Pinnacle — cel mai precis predictor public existent — și folosim modelul nostru calibrat Elo + formă ca verificare și ca alternativă acolo unde nu există preț de referință. Valoarea este semnalată doar când o casă de pariuri obișnuită cotează o selecție peste acel preț corect, niciodată pe outsideri (probabilitate implicită sub 30%), și niciodată dincolo de o zonă plauzibilă. De cele mai multe ori nu există valoare — și spunem asta.

Ți-a fost util? Trimite-l unui prieten care pariază.